Strona główna /
Interwencje / Nietrzeźwy poniedziałek na ulicach Mysłowic
06.07.2023

Nietrzeźwy poniedziałek na ulicach Mysłowic

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miniony poniedziałek prowadzili działania "Trzeźwość". Mundurowi zakończyli jazdę 5 kierujących samochodami, którzy nie powinni wsiadać w tym dniu za kierownicę. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas porannych działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę pięciu kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę. Policjanci zatrzymali 3 osoby w stanie nietrzeźwości i 2 osoby w stanie po użyciu alkoholu.

O godzinie 04:57 na ulicy Krakowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Renault 50-letniego mieszkańca Mysłowic, którego wynik alkoholu w organizmie wskazał 0,30 promila.

Kilkanaście minut później  na ulicy Oświęcimskiej do kontroli został zatrzymany kierujący BMW 49-letni mieszkaniec Zabrza, którego wynik  alkoholu w organizmie wskazał 0,52 promila.

Kolejny nieodpowiedzialny 44-letni kierujący został zatrzymany do kontroli o godzinie 6:21 na ulicy Oświęcimskiej. Mężczyzna prowadził swoją skodę mając 0.30 promila alkoholu w organizmie.

O godzinie 07:07 na ulicy Obrzeżnej Zachodniej uwagę stróżów prawa zwrócił kierujący Nissanem 46-latek z Sosnowca. Mężczyzna poruszał się swym pojazdem mimo, że miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Ostatni tego poranka kierujący w stanie nietrzeźwości został zatrzymany o godzinie 7:39 na ulicy Skałki. Kierujący Audi 21-latek, zamieszkały w Mysłowicach miał w organizmie 0,65 promila alkoholu

O losie kierujących samochodami zadecyduje sąd, ich prawa jazdy zostały zatrzymane przez policjantów.

Źródło: KMP Mysłowice