Strona główna /
Interwencje / Pijany mysłowiczanin na hulajnodze elektrycznej
03.07.2023

Pijany mysłowiczanin na hulajnodze elektrycznej

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali w niedzielę po północy 35-letniego mieszkańca naszego miasta, który jechał ulicą Katowicką na hulajnodze elektrycznej po jezdni. To nie jedyne przewinienie tego mężczyzny, badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za to nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 2800 zł.
Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali w niedzielę po północy 35-letniego mieszkańca naszego miasta, który jechał ulicą Katowicką na hulajnodze elektrycznej po jezdni. To nie jedyne przewinienie tego mężczyzny, badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za to nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 2 800 zł.

Policjanci z mysłowickiej drogówki jak co noc patrolowali ulice miasta, gdy na ulicy Katowickiej ich uwagę zwrócił mężczyzna jadący elektryczną hulajnogą po jezdni. Stróże prawa skontrolowali trzeźwość mężczyzny. Jak się okazało, 35-latek z Mysłowic jechał hulajnogą w stanie nietrzeźwościu. Miał w organizmie 1,6 promila. Spotkanie z drogówką skończyło się dla 35-latka mandatami karnymi w wysokości 2 800 złotych.

Policjanci apelują o rozsądek i zachowanie zasad bezpieczeństwa w trakcie korzystania z hulajnóg elektrycznych.

Przypominamy, że w dniu 01.01.2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

art.  87  [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
§  1
Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§  1a
Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§  2
Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§  3
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§  4
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

Źródło: KMP Mysłowice