Strona główna /
Interwencje / Dwukrotna interwencja Policji w Parku Światła w Mysłowicach!
12.01.2021

Dwukrotna interwencja Policji w Parku Światła w Mysłowicach!

W minioną niedzielę Policja dwukrotnie interweniowała w Parku Światła w Mysłowicach.

Biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach informuje, że materiały z interwencji zostaną przekazane do prokuratury i sanepidu. Mundurowi oszacowali ilość biorących udział w iluminacjach. W sobotę było to ok. 600 osób, a w niedzielę aż 2000. Podjęte czynności i wydawane komunikaty do zachowania zgodnego z prawem pozwoliły na spokojne rozejście się uczestników tego wydarzenia bez żadnych incydentów – informuje Śląska Policja. Zebrany materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach „celem zapoznania i podjęcia dalszych decyzji”.

Park Światła to nowość w Mysłowicach, działa na terenie Parku Słupna od 6 stycznia. Odbywają się tam plenerowe iluminacje świetlne oraz projekcje multimedialne. Organizatorem wielu atrakcji np. laserowych bajek czy mappingu 3D Zaczarowanego Zamku jest firma prywatna. Park w całości znajduje się w plenerze, a świetlne instalacje rozmieszczono na przestrzeni ponad 8 hektarów. Dzięki temu łatwo zachować bezpieczny dystans społeczny i reżim snitarny. Atrakcja jest dostępna do 24 stycznia.

„Po dzisiejszym komunikacie Komendy Miejskiej Policji skierowałem do KMP i Sanepidu pismo, w którym proszę o wyraźne stanowisko ws. zgodności z prawem projekcji multimedialnych Park Światła odbywających się w Park Słupna.” – pisze Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz.

Źródło: dziennikzachodni.pl, Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic