Strona główna /
Interwencje / Co działo się na drogach w wakacje?
06.09.2021

Co działo się na drogach w wakacje?

W trakcie minionych wakacji policjanci ruchu drogowego odnotowali 9 wypadków i 144 kolizje. Są to lepsze dane niż w roku ubiegłym, kiedy doszło do 11 wypadków i 205 kolizji.

Z dalszej jazdy stróże prawa wyeliminowali 29 kierujących pod wpływem alkoholu i zatrzymali 809, którzy zbyt mocno naciskali na pedał gazu.

Wakacje są corocznie czasem intensywnej służby dla wszystkich policjantów, a w szczególności pionu ruchu drogowego. Stróże prawa byli zaangażowani w zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Głównym celem ich działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji.

W okresie wakacji policjanci odnotowali 9  wypadków (w 2020 r. – 11), w których na szczęscie nikt nie zginął, a 11 osób zostało rannych (2020 r. – 11 rannych). Stróże prawa z dalszej jazdy wyeliminowali 29 kierowców pod wpływem alkoholu i 8 pod działaniem narkotyków (w 2020r. – 42 pod wpływem alkoholu) oraz zatrzymali 809, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na drodze (2020r. – 745).

Przypominamy, że po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Policyjnych patroli w tych miejscach na pewno nie zabraknie. Bezpieczna droga do szkoły to cel działań funkcjonariuszy. W pierwszych dniach września, policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze. Wrzesień charakteryzuje się zmienną aurą co należy wziąć pod uwagę podczas kierowania pojazdem i uczestnictwem w ruchu drogowym w charakterze pieszego. Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu i szkole, ale też na drodze. Szybciej zapadający zmrok oraz opady deszczu wymagają od wszystkich szczególnej ostrożności. Najwięcej bowiem w kwestii wspólnego bezpieczeństwa zależy od samych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania i uważnie obserwujmy jezdnię!

Źródło: KMP Mysłowice