Strona główna /
Interwencje / Był poszukiwany, włamywał się do placówek handlowych
24.05.2024

Był poszukiwany, włamywał się do placówek handlowych

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali 18-letniego mieszkańca Mysłowic, który od października poszukiwany był po tym, jak uciekł z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie, gdzie przebywał zgodnie z decyzją sądu za włamania. W wyniku drobiazgowej pracy śledczy ustalili, że był on również sprawcą dwóch włamań i usiłowania trzech włamań do placówek handlowych w połowie maja bieżącego roku.

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali we wtorek 18-latka, który od października ubiegłego roku ukrywał się, po tym jak uciekł z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie. Mysłowiczanin do ośrodka trafił zgodnie z decyzją sądu za liczne kradzieże i włamania. Policjanci podejrzewali, że może on stać również za włamaniami, do placówek handlowych na terenie naszego miasta, do których doszło w połowie maja bieżącego roku. W wyniku drobiazgowej pracy śledczych polegającej m. in. na przeglądaniu nagrań z monitoringu i analizie zabezpieczonych na miejscu śladów.

18-latek usłyszał wczoraj zarzuty dokonania dwóch i usiłowania trzech włamań do placówek handlowych, do których się przyznał. Łączna wartość poniesionych przez pokrzywdzonych właścicieli placówek wynosi kilkanaście tysięcy złotych.

Zgodnie z decyzją sądu mysłowiczanin trafił w środę do ośrodka wychowawczego w Pszczynie, gdzie oczekiwać będzie na kolejne decyzje sądu w sprawie popełnionych w maju przestępstw.

Źródło: KMP Mysłowice