Strona główna /
Interwencje / „Bezpieczny Pieszy” z wykorzystaniem policyjnego drona
19.02.2024

„Bezpieczny Pieszy” z wykorzystaniem policyjnego drona

Mysłowicka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Tym razem działania policjantów wspierane były również z powietrza, z wykorzystaniem drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mundurowi odnotowali w sumie 77 wykroczeń.

Policyjne działania prowadzone były w piątek , a ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości pieszych w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach działań mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Wykorzystując możliwości drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rejestrowali niebezpieczne zachowania kierujących.

W trakcie działań mundurowi odnotowali w sumie 64 wykroczeń popełnionych przez kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz 13 popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych – 50 przypadków. Ponadto 10 kierowców wyprzedzało bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Źródło: KMP Mysłowice