Strona główna /
Interwencje / Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach na ulicach Mysłowic
16.02.2024

Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach na ulicach Mysłowic

Po raz kolejny na mysłowickich ulicach służbę pełnią słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. Młodzi adepci pod okiem doświadczonych mundurowych uczyć się będą policyjnego rzemiosła i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. W trakcie jednej z takich służb dzielnicowy wraz ze słuchaczką zatrzymali w środę poszukiwanego mężczyznę.

Już po raz kolejny na ulicach naszego miasta służbę  pełnią słuchacze katowickiej szkoły policji. Młodzi adepci uczą się policyjnego rzemiosła od swoich bardziej doświadczonych kolegów podczas wspólnych służb zarówno z policjantami z patrolówki jak i z dzielnicowymi. Do 23 lutego będą patrolować ulice miasta, dbając tym samym o bezpieczeństwo mieszkańców.

Służby terenowe to jeden z etapów szkolenia policyjnego. W ten sposób kursanci mogą wykorzystać zdobytą wiedzę podczas prawdziwych interwencji i przygotować się do służby w swoich jednostkach macierzystych. Do takich służb w naszym mieście skierowano cztery osoby.

Efektem takich służb była interwencja podjęta 14 lutego w Parku Zamkowym w Mysłowicach wobec mężczyzny, który spożywał alkohol w miejscu publicznym. Dzielnicowy z Piasku st. sierż. Łukasz Dymek pełnił w tym dniu służbę ze słuchaczką Szkoły Policji w Katowicach post. Aleksandrą Sztorc. Po wylegitymowaniu sprawcy wykroczenia okazało się, że jest on poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową we Włoszczowie. 40-latek z Sosnowca został zatrzymany i przewieziony do mysłowickiej komendy, gdzie przeprowadzono z nim dalsze czynności. Nie uniknął również kary za popełnione wykroczenie, ukarany został mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Źródło: KMP Mysłowice