Kradł prąd, miał przy sobie narkotyki i…
14.01.2025Mysłowiccy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy
10.01.2025Wywołał alarm bombowy, bo nudził się w szkole…
09.01.2025Akcja „Trzeźwość” na ulicach Mysłowic
19.12.2024Groźny wypadek na Obrzeżnej Zachodniej
12.12.2024Cofał na autostradzie
Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach na ulicach Mysłowic
Już po raz kolejny na ulicach naszego miasta służbę pełnią słuchacze katowickiej szkoły policji. Młodzi adepci uczą się policyjnego rzemiosła od swoich bardziej doświadczonych kolegów podczas wspólnych służb zarówno z policjantami z patrolówki jak i z dzielnicowymi. Do 23 lutego będą patrolować ulice miasta, dbając tym samym o bezpieczeństwo mieszkańców.
Służby terenowe to jeden z etapów szkolenia policyjnego. W ten sposób kursanci mogą wykorzystać zdobytą wiedzę podczas prawdziwych interwencji i przygotować się do służby w swoich jednostkach macierzystych. Do takich służb w naszym mieście skierowano cztery osoby.
Efektem takich służb była interwencja podjęta 14 lutego w Parku Zamkowym w Mysłowicach wobec mężczyzny, który spożywał alkohol w miejscu publicznym. Dzielnicowy z Piasku st. sierż. Łukasz Dymek pełnił w tym dniu służbę ze słuchaczką Szkoły Policji w Katowicach post. Aleksandrą Sztorc. Po wylegitymowaniu sprawcy wykroczenia okazało się, że jest on poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową we Włoszczowie. 40-latek z Sosnowca został zatrzymany i przewieziony do mysłowickiej komendy, gdzie przeprowadzono z nim dalsze czynności. Nie uniknął również kary za popełnione wykroczenie, ukarany został mandatem karnym w wysokości 100 zł.
Źródło: KMP Mysłowice