Strona główna /
Interwencje / „Bezpieczny Pieszy” na ulicach Mysłowic
11.10.2023

„Bezpieczny Pieszy” na ulicach Mysłowic

Kolejny raz na ulicach naszego miasta odbyła się akcja "Bezpieczny Pieszy". Policjanci z drogówki patrolując wczoraj ulice, zwracali szczególną uwagę, na zachowania zarówno pieszych, jak i kierujących w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań i głównych ciągów komunikacyjnych. Policjanci nałożyli 34 mandaty karne i pouczyli 2 kierujących. Mandatami karnymi ukarano również 3 pieszych, a o losie 3 kolejnych zadecyduje sąd.

Policjanci z Mysłowickiej Drogówki po raz kolejny przeprowadzili wczoraj akcję „Bezpieczny Pieszy”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg. W trakcie całego dnia mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących i pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci nałożyli 34 mandaty oraz zastosowali 2 pouczenia na kierujących. Stróże prawa ukarali również 3 pieszych, kolejnych 3 pouczyli. O losie 1 kierującego i 3 pieszych zadecyduje sąd. Kierowcy najczęściej popełniali wykroczenia związane z przekraczaniem prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Mundurowi w trakcie służby dbali również o profilaktykę, rozmawiając z pieszymi o tym jak ważne jest by w trakcie przechodzenia przez jezdnię upewnić się, czy kierujący zdąży się zatrzymać. Policjanci przypominali również o tym, by zawsze korzystać z przejść dla pieszych i nosić elementy odblaskowe, a ci którzy ich nie mieli otrzymali je z rąk stróżów prawa.