Strona główna /
Wydarzenia / Tego jeszcze nie było – nie płacą czynszu i blokują wymianę okien!
27.05.2021

Tego jeszcze nie było – nie płacą czynszu i blokują wymianę okien!

Łącznie mają blisko 30 tysięcy zadłużenia. Dwie lokatorki z budynku komunalnego przy ulicy Bytomskiej 37 nie tylko nie płacą czynszu, ale również blokują wymianę okien i tym samym wstrzymują remont kamienicy warty blisko milion złotych. Wykonawca remontu musi wstrzymać prace!

Trwa długo wyczekiwany remont kamienicy przy ul. Bytomskiej 37. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy do MZGK trafiły pisma mieszkanek, z których wynika, że nie wyrażają zgody na wymianę okien w zajmowanych lokalach. Przez lata lokatorzy narzekają na zaniedbane klatki schodowe, nieszczelne okna i brak centralnego ogrzewania. Teraz gdy na naszych oczach stare miasto odzyskuje dawny blask jakimś Paniom się to nie podoba. Zadajemy sobie pytanie co jest przyczyną takiego szalonego zachowania? Może nie chce się Paniom posprzątać, no bo w końcu remont wymaga zaangażowania rąk do pracy.

Mieszkańcy kamienicy muszą jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie wpuszczenie wykonawcy w celu dokonania wymiany okien może skutkować opóźnieniem realizacji inwestycji, która dofinansowywana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska co w dalszej konsekwencji może skutkować koniecznością zwrotu dofinansowania.