Strona główna /
Wydarzenia / Finał akcji: MYSŁOWICE CZYSTE MIASTO!
09.05.2021

Finał akcji: MYSŁOWICE CZYSTE MIASTO!

Już trzeci rok Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice organizuje akcję sprzątania miasta, która kończy się piknikiem rodzinnym z najbardziej aktywnymi eko mieszkańcami. Podczas tegorocznego finału spotkaliśmy na Górce Słupeckiej!

– Dziękuję organizatorom, a przede wszystkim mieszkańcom za włączenie się w sprzątanie naszego małego świata. Dziś najlepiej spisały się dzieciaki Domu Dziecka im. Ojca Pio za co pragnę im serdecznie podziękować – podsumował Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz.

W finałową akcję zaangażowali się dzisiaj przedstawiciele Fundacji Bajtel, lokalni samorządowcy Piotr Styczeń i Agnieszka Harmata, radny z Sosnowca Łukasz Litewka, pani Poseł na Sejm RP Ewa Kolodziej, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska oraz ścisłe kierownictwo Urzędu Miasta czyli pani sekretarz Marta Jabłczyńska i trzej prezydenci Wojciech Chmiel, Mateusz Targoś i Dariusz Wójtowicz.

Zarząd spółki ZOMM dla najbardziej aktywnych eko patroli przygotował ciepłe posiłki, napoje i nagrody. Mysłowicki Ośrodek Kultury zadbał o oprawę wydarzenia, a członkowie Fundacji Bajtel częstowali najmłodszych popcornem i watą cukrową.

– Dziękujemy za wielkie zaangażowanie mieszkańców w sprzątanie miasta. Współpraca z Wami to wielka przyjemność – podsumował wydarzenie prezes ZOMM Marcin Podsiadło.

Prawdziwymi bohaterami akcji „MYSŁOWICE – CZYSTE MIASTO” są pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta, którzy codziennie z naszych ulic, parków i lasów przywożą na wysypisko dziesiątki ton śmieci.

Dziękujemy!