Strona główna /
Wydarzenia / Obchody Święta Niepodległości
14.11.2022

Obchody Święta Niepodległości

W piątek 11 listopada 2022 roku w ramach miejskich obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Parku Promenada odbyło się składanie kwiatów w miejscach pamięci oraz uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. Patriotyczna inicjatywa zrealizowana została pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Poczet flagowy Straży Miejskiej Mysłowice dokonał podniesienia flagi państwowej, a uroczystość odbyła się przy dźwiękach hymnu państwowego w obecności władz miasta, pracowników instytucji publicznych oraz społeczności lokalnej.
Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Jest to projekt, mający na celu zjednoczenie naszego kraju i upamiętnia poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Inicjatywa ta miała na celu również uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej 1920.
Umieszczenie flagi na maszcie w miejscu jakim jest Park Promenada to dowód na to, jak ważne dla miasta są symbole narodowe i ich obecność w lokalnej przestrzeni.