Strona główna /
Wydarzenia / Morgowski Święty Marcin
07.11.2022

Morgowski Święty Marcin

Nadeszła pora na ogłoszenie ostatniego projektu w ramach inicjatywy Dźwig Kultury! Tym razem Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w projekcie Morgowski Święty Marcin.
Projekt zainicjuje Msza Świętomarcińska o godzinie 18:00 (Kościół pw. św. Jacka). Tuż po niej nastąpi rozdanie kotylionów i bilecików na odbiór rogala i kakao (przygotowanych przez Cafe Cecilia).
Uczestnicy będą podążać za postacią św. Marcina przemieszczającego się na koniu. Orszakowi towarzyszyć będzie zespół muzyczny – każdy z uczestników może przyłączyć się do śpiewania (otrzyma wydrukowany tekst).
Orszak zatrzyma się przy Szkole Podstawowej nr 12 by tam obejrzeć przedstawienie teatralne o Świętym Marcinie. Po przedstawieniu zostaną wręczone upominku i nagroda specjalna za najlepiej wykonany lampion.
KONKURS NA NAJCIEKAWSZY LAMPION – konkurs organizowany przez przez szkoły SP12 oraz ZSP 11. Do 7 listopada można przynieść i zgłosić swój lampion. Tylko wykonawcy zgłoszonych lampionów otrzymają upominki, a najlepszy otrzyma statuetkę, upominek i dyplom.
10 listopada /czwartek/
godz. 18:00
Start: Kościół pw. św. Jacka (Henryka Sienkiewicza 45) || Mysłowice Morgi
Wydarzenie jest inicjatywą lokalną w programie DK+ finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym programie nasz projekt „Dźwig kultury” odbywa się na trzech dzielnicach.
W dzielnicy Morgi z MOK współpracują:
– Cafe Cecilia
– Szkoły SP12 i ZSP 11
– Rada Dzielnicy Morgi