Strona główna /
Wydarzenia / „niePEŁNOSPRAWNI w PRACY”
13.10.2022

„niePEŁNOSPRAWNI w PRACY”

Wczoraj z inicjatywy Mysłowickiej Rady Biznesu, Powiatowego Urzędu Pracy w Mysłowicach oraz Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka Mysłowice w Szyb Bończyk odbyło się wydarzenie pn. "niePEŁNOSPRAWNI w PRACY".
W spotkaniu udział wzięło wiele instytucji i organizacji zajmujących się pracą z osobami niepełnosprawnymi i ich sytuacją na rynku pracy. Wysoka frekwencja zaproszonych osób pokazała, że temat osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest niezwykle ważny i warto go poruszać.
„Cieszymy się, że dzięki dzisiejszemu spotkaniu udało się kolejny raz zwrócić uwagę na tę niezwykle ważną sprawę i pomóc w organizacji spotkania środowiska przedsiębiorców ze środowiskiem reprezentującym osoby niepełnosprawne. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy spowodują wzrost świadomości, wpłyną na przełamanie tabu i pomogą w aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.” – czytamy na fanpage Mysłowice dla biznesu.
Podczas spotkania zaprezentowane zostały również prace uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Mysłowicach oraz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Radość”.
Zwieńczeniem wydarzenia był niesamowity występ artystyczny Andrzeja Gaura, ucznia Zespołu Szkół Specjalnych w Mysłowicach.