Strona główna /
Wydarzenia / KOBIECOŚĆ BEZ RETUSZU
10.10.2022

KOBIECOŚĆ BEZ RETUSZU

Drogie Panie! Takiej inicjatywy w naszym mieście jeszcze nie było! 15 października w Mysłowicach odbędzie się iście kobiece wydarzenie - KOBIECOŚĆ BEZ RETUSZU o istocie kobiecości poprzez profilaktykę i samoakceptację.
W trakcie naszego kobiecego święta spotkamy się w gronie kobiet aktywnych, kreatywnych i świadomych; dla których zdrowie, profilaktyka i naturalna kobiecość są ważne i inspirujące. Chcemy pokazać, że jesteśmy wartościowe i piękne takie jakie jesteśmy – mimo różnych niedoskonałości. Każda z nas jest inna, lecz łączą nas doświadczenia i pasje. Tego dnia połączy nas to, że jesteśmy kobietami, które chcą być zdrowe i naturalne. Często skarżymy się na brak czasu, żeby o siebie zadbać; często dążymy do ideału, który nie istnieje, chyba że w social mediach…
Zostawmy te „bolączki” daleko w tyle i do przodu! Oto, czego będziecie mogły posłuchać i zobaczyć (postaramy się, aby zachować kolejność, choć dajemy sobie pole do zmian i improwizacji).
– 16:00 otwieramy pasaż Kobiecego Biznesu – prezentacja stoisk/rozmowy/porady
– 17:00- 19:30 Program sceniczny (wykłady i prezentacje):
 •  wstęp: idea/inspiracja/cel naszego spotkania/partnerzy;
 • krótki wykład o ciałopozytywności;
 • Marta Małek – wykład „Dno miednicy – istota kobiecości”;
 • Kasia Grzega/Studio Dietetyki – prezentacja: „Dieta przeciwzapalna – wsparcie kobiecych hormonów”;
 • pokaz mody bielizny + krótka lekcja w ramach biustoedukacji – brafitting wg Katarzyny Zimnik;
 • Karolina Matlachowska – prezentacja „Kilka tricków od profesjonalnej stylistki”;
 • samobadanie piersi i profilaktyka raka piersi – pokaz i porady;
 • Anita Rojek – wykład „Świadome rodzicielstwo w duchu pozytywnej dyscypliny”;
 • pokaz taneczny Vamos – Weronika Janowicz;
 • Patrycja Milic – krótki wykład o naturalnych kosmetykach;
 • spektakl improwizowany grupy Bez Puenty Impro pt. „Bez czekolady nie podchodź”.
– 19:30-20:00 Losowanie nagród.
KOBIECOŚĆ BEZ RETUSZU nie jest wydarzeniem biletowanym, ale aby wziąć w nim udział należy zakupić cegiełkę. Cegiełkami są produkty, z których dochód całkowity zostanie przekazany na rzecz fundacji Wsparcie na starcie.
Rodzaje cegiełek (do wyboru):
– Krem ujędrniający biust Bandi (29 zł);
– BIUSTOolejek Organique (39 zł);
– książka Izabeli Sakutowej „Pokochaj swoje piersi” (39,95 zł);
– BIUSTOmydełko Organique (24,90 zł);
– koszulka Dotykam+Wygrywam (89,00 zł).
Cegiełki do nabycia w Salonie Bielizny K A_JA (ul. Gen. Ziętka 42) wraz z biletem wstępu na event lub w dniu imprezy w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Każda osoba, która zakupi cegiełkę, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów.
Partnerzy wydarzenia przygotują na swoich stoiskach wiele atrakcji, między innymi: ceramiczne mini warsztaty, porady logopedyczne, fizjoterapeutyczne, pedagogiczne i rodzicielskie, rękodzieło, porady zielarskie, fryzjerskie, dietetyczne, prawne, zdrowa żywność oraz joga, animacje dla dzieci, testy językowe, porady stylistki, brafitterek, kosmetyczek oraz mini – kącik relaksu.
Nie zabraknie również stoiska z różową czekoladą, której sprzedaż zasili konto fundacji Wsparcie na Starcie. Ponadto stoiska z sushi, kawą oraz smakołykami, które będzie można nabyć w trakcie eventu. Profesjonalne fotografki wykonają zdjęcia na tle foto-ścianki i udostępnią je zainteresowanym Paniom. Na pasażu będą czekały również wykwalifikowane pielęgniarki, które chętnym osobom pokażą, jak przeprowadzić samobadanie piersi.
𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐀𝐓𝐎𝐑𝐙𝐘:
Mysłowicki Ośrodek Kultury, Ka_Ja Salon Brafittingowy
𝐏𝐀𝐑𝐓𝐍𝐄𝐑𝐙𝐘:
Kobiecy Biznes w Mysłowicach, Fundacja Wsparcie na Starcie, Izabela Sakutova, Raudi Ceramic Studio, Centrum Edukacyjno – Terapeutyczne „Basałyk”, Marwen – biżuteria z natury, Cotton Lake Magda Babicz, Rozkoszna Zielarnia, Balonove, Hair Sonia, Studio Dietetyki Katarzyna Grzega, Ślubne potyczki prawne, Amarantus Sklep i Kawiarnia, Anita Rojek – Właścicielka Żłobków, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Level Up Szkoła Językowa, Dar-Ja Studio Jogi i Fitness, My Handicraft, Hocki Klocki – bawialnia, MS Projektowanie Wnętrz, Patrycja Kamela Fotografia, Pracownia Natury, Sō Sushi Mysłowice, Karolina Matlachowska Stylistka/ Kreator Wizerunku, Caffe Artnova – Mysłowice, Weronika Janowicz- Trener/ Instruktor tańca, minimoweb.pl, Dronove – usługi filmowe, Tiande Silesia.
KOBIECOŚĆ BEZ RETUSZU o istocie kobiecości poprzez profilaktykę i samoakceptację
15.10 /sobota/ godzina 16:00 – 20:00
MOK, ul. Grunwaldzka 7
wstęp – zakup cegiełki