Strona główna /
Wydarzenia / Eko Loft Festwial 2022
13.07.2022

Eko Loft Festwial 2022

Już 23 lipca br. czeka Was wielka impreza ekologiczna, czyli Eko Loft Festiwal 2022. Jest to już drugie takie wydarzenie w naszym mieście, zeszłoroczne cieszyło się wielką popularnością.

Festiwal rozpoczną zawody Eko Duathlon, których start przewidziany jest na godzinę 10:00. Zawody odbędą się w dwóch dyscyplinach, najpierw dorośli wezmą udział w biegu na 3 km, następnie dzieci przejadą na rowerach trasę 1 km. Każdy uczestnik, który ukończy wyścig otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Druga część imprezy rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do godziny 21:00. Na miejscu rozstawione będą stoiska różnych wystawców, gdzie będzie można zasięgnąć informacji dotyczących proekologicznych działań.

Wśród wystawców będą MPWiK Mysłowice, ZOM Mysłowice, Lasy Państwowe i Wydział Ochrony Środowiska, zostanie również przybliżona tematyka fotowoltaiki. Będzie też można posmakować oraz zakupić wyroby Śląskich Miodów.

W godzinach 15:00-17:00 na scenie podczas festiwalu, Teatr Trip poprowadzi program animacyjny na podstawie spektaklu pt. ”Niezwykła przygoda pieska Kropelki” będącego elementem kampanii edukacyjnej „Toaleta to nie śmietnik”. Odwiedzi Was także Sebastian Pisiul, który jest znany za montowania tabliczek “Uwaga Jeże”. Pomysł ten znalazł naśladowców także w innych miastach.

Podczas całej imprezy będą oczywiście dostępne dmuchańce dla naszych najmłodszych oraz Park Linowy. Nie zabraknie oczywiście walorów muzycznych, zagrają dla Państwa znani i lubiani artyści: Dukat Silver Dance oraz Raisa Misztela.

Ekologia jest bardzo ważnym aspektem naszego życia, staramy się ją dla Państwa przybliżyć w najlepszej formie, czyli połączenie edukacji, zabawy oraz sportu.

Zapraszamy Wszystkich serdecznie jeszcze raz w sobotę 23 lipca do Parku Słupna, na pewno nie będą się Państwo nudzić.