Strona główna /
Sport / Orlen Volleyball World Beach Pro Tour w Parku Słupna
20.07.2022

Orlen Volleyball World Beach Pro Tour w Parku Słupna

Zawodnicy z całego świata przyjadą do Mysłowic, żeby zawalczyć na Orlen Volleyball World Beach Pro Tour. Już pod koniec lipca zobaczymy zawodników z Australii, Tajlandii, Korei Południowej czy Turcji. Prócz meczów siatkówki odwiedzający mogą zwiedzić najciekawsze obszary naszego miasta

Już niedługo w Mysłowicach czeka nas kolejna wielka atrakcja – widowisko sportowa. Do miasta zjadą się zawodnicy z całego świata, aby uczestniczyć w zawodach Orlen Volleyball World Beach Pro Tour czyli zawody w siatkówce plażowej, które odbywają się na całym świecie, między innymi w Australii, Tajlandii, Korei Południowej, Filipinach oraz Turcji.

Rozgrywki odbędą się w trzech polskich miastach

W Polsce zawodnicy odwiedzą trzy miasta, zagrali już w Białymstoku, odwiedzą dwukrotnie Warszawę (21-24 lipca i 1-4 września), do Mysłowic zawitają w dniach 28-31 lipca. Na terenie ośrodka MOSiR Mysłowice w Parku Słupna na specjalnie przygotowanych boiskach do siatkówki plażowej zmierzą się pary męskie, jak i kobiece z 19 krajów. Polskę reprezentować będzie po 5 drużyn żeńskich i męskich.

Niedaleko rozgrywanych meczy znajduje się dużo terenów zielonych

Gospodarzem zawodów jest Miasto Mysłowice. Organizatorami turnieju są Europejska Federacja Siatkówki – CEV, Polska Siatkówka, MOSiR Mysłowice. Sponsorami turnieju są Orlen, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Jurajska, Blachy Pruszyński, Woda Redox.

Dookoła samego miejsca rozgrywek znajduje się wiele terenów zielonych i lasów, gdzie można odpocząć i zrelaksować się spacerując leśnymi ścieżkami. Warto odwiedzić mysłowicki rynek, odnowiony Park Zamkowy czy też tereny zielone na Promenadzie, gdzie można pojeździć chociażby na rolkach. W Mysłowicach znajduje się także historyczne miejsce zwane Trójkątem Trzech Cesarzy. Jest to miejsce, w którym stykały się granice trzech zaborów, znajduje się ona u zbiegu rzek Przemsza i Biała Przemsza, obecnie jest to styk miast Mysłowice, Sosnowiec oraz Jaworzno.

Źródło: myslowice.naszemiasto.pl