Strona główna /
Sport / Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne Żaczek i Młodziczek w tenisie stołowym!
08.09.2021

Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne Żaczek i Młodziczek w tenisie stołowym!

W dniach 04-05.09.2021 w Gliwicach odbyły się I Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne Żaczek i Młodziczek w tenisie stołowym. W zawodach startowały mieszkanki Mysłowic-siostry Weronika i Natalka Wszołek.

W sobotę 04.09. rozegrano turniej Żaczek. Natalka grając z o rok starszymi rywalkami zdobyła I miejsce i uzyskała kwalifikację do I Grand Prix Polski.

Dzień później w turnieju młodziczek Natalka również spisała się rewelacyjnie, bo jako rozstawiona z numerem 13 sensacyjnie pokonała starsze od siebie zawodniczki (w kategorii młodziczek startują nawet 3 lata starsze) i rozstawione z numerami 5, 4 oraz 1. Po bardzo zaciętym pojedynku przegrała dopiero w finale zdobywając ostatecznie II miejsce.

W turnieju młodziczek dobrze zaprezentowała się również Weronika Wszołek, która po zaciętych pojedynkach zajęła ostatecznie miejsce w przedziale 9-12.