Strona główna /
Sport / Dobry początek nowego sezonu w wykonaniu tenisistów stołowych „KS Mysław”.
09.09.2021

Dobry początek nowego sezonu w wykonaniu tenisistów stołowych „KS Mysław”.

W ubiegłą sobotę 04.09 w Gliwicach, rozegrany został pierwszy Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów i Żaków. Dziesięcioro zawodników reprezentowało Nasze miasto, klub i Szkołę Sportową na tym turnieju.

W zawodach nie musiał brać udziału Andrzej Ratka, który ma zapewniony udział w turnieju rangi krajowej dzięki swojemu wysokiemu miejscu w rankingu. Jego koledzy i koleżanki klubowi rozegrali bardzo dobry turniej. Najlepiej wypadł Igor Ptak ( nazwisko zobowiązuje, bo starszy brat Igora Wiktor jest Wicemistrzem Polski żaków oraz młodzików ), który zdobył pierwsze miejsce. Pozostali zawodnicy zagrali na miarę swoich możliwości i większość z nich poprawiła swoje pozycje z przed turnieju. Tylko L.Tomecka, przez dolegliwość chorobową zagrała odrobinę słabiej niż można było spodziewać się.

Natomiast w niedzielę 05.09, też w Gliwicach, został rozegrany Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików. Tym razem 8 zawodników i zawodniczek reprezentowało nasz klub. Trzeba powiedzieć, że w zawodach (rocznikowo) dla klas 6, nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, a byli to uczniowie klas 5, 4 a nawet 2. Oto i Oni: W. Pisarzowski, V. Vynarski, T. Urban, D. Antoniec,L. Tomecka, A. Ratka, I. Ptak, A. Osiecka.

Na szczególną pochwalę zasługują D.Antoniec, T.Urban, które zdecydowanie poprawiły swoje pozycje z przed turnieju, a jakość ich gry jest zdecydowanie lepsza niż na poprzednich zawodach.

W kolejny weekend czeka Ich konfrontacja z jeszcze starszymi przeciwnikami na Wojewódzkim Turnieju Kadetów ( rocznikowo klasy 7-8).

Brawa dla wszystkich i gratulacje dla najlepszych.