Strona główna /
Sport / Sportowe podsumowanie tygodnia
13.05.2024

Sportowe podsumowanie tygodnia

Po majówce mysłowiccy sportowcy powrócili do ciężkich treningów, a także wzięli udział w zawodach, na których odnieśli liczne sukcesy.

Judo:

Skromna ekipa UKS KARKOSZ TEAM spontanicznie wyjechała do Warszawy na Same Judo Cup 8. Klub i miasto Mysłowice – profil oficjalny reprezentowali:
Kamil Kotus (medal złoty),
Gabriel Karkosz (medal złoty),
Mia Kołodziej (medal złoty),
Ivo Kołodziej (medal brązowy),
Zosia Machna V miejsce,
Maks Janosz (odpadł w eliminacjach)
W międzynarodowym turnieju brało udział blisko 1000 zawodników z 86 klubów.
12 maja br. odbył się kolejny Międzynarodowy turniej JUDO w Sosnowcu, dzięki któremu między innymi najmłodsi adepci mieli szansę przezwyciężyć swój stres i wziąć udział w turnieju, osiągając przy tym rewelacyjne wyniki.
Udział w turnieju wzięli również trochę bardziej doświadczeni zawodnic klubu, którzy świetnymi walkami tylko potwierdzili swój poziom, stając na najwyższym stopniu podium zawodów.
UKS Karkosz Team reprezentowało 27 zawodników!
Przywieźli 35 medali:

I miejsca:

– Marcel Gąsiorek,
– Wiktor Jędyk,
– Fabian Matwiejczyk 2x,
– Tymon Wojciechowski,
– Filip Drzyzga,
– Tatiana Cygan 2x,
– Mandel Amelia,
– Podolska Pola,
– Grabski Kacper,
– Michał Daniel,
– Sroczyńska Leon,
– Nosek Tymon,
– Bukowski Adam,
– Grabski Filip,
– Partyka Wiktor,
– Wojtas Szymon

II miejsca:

– Marcel Gąsiorek,
– Franciszek Odor,
– Olga Bednarz,
– Robert Nowak,
– Hanna Bożek

III miejsca:

– Mike Jałowiecki-Nowak 2x,
– Karol Bezuszko,
– Wallach Antoni,
– Karaś Wojciech,
– Wawrzak Natan,
– Huber Alicja,
– Wojtas Emilia,

Cheerleading:

W minioną sobotę dziewczyny z Cheer Move dumnie reprezentowałyśmy Klub Sportowy Move Senses na IV OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO AKCENT CUP. Mimo startu w starszej kategorii wiekowej udało się zdobyć złoto. To był szybki sprawdzian przed Pucharami Polski, które odbędą się już w czerwcu.

Taniec nowoczesny:

Trio z Movement Studio zaprezentowało przepiękną choreografię, przygotowaną przez Panią Darię Resztak, zdobywając wyróżnienie I-go stopnia. Następnie duet dziewcząt zdobył wyróżnienie III-stopnia.

Lekkoatletyka:

Sobota była bardzo pracowita. Zwodniczki UKS „Chromik” Mysłowice wzięły udział w dwóch imprezach lekkoatletycznych. W VI Miedzynarodowym Memoriale im. Czesławy Mentlewicz w Olkuszu udział wzięli: Jan Palka, który biegł na 60m i 300m zdobywając „dubleta” na obydwu dystansach zajmując pierwsze miejsca, dodatkowo poprawiając swój życiowy czas na 60m, Magdalena Malordy na 300m U12 i Maria Malordy na 600m U14 stanęły na trzecim miejscu na podium oraz Alicja Jaśkiewicz, która pobiegła na 100m.
Z kolei w Gliwicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Śląska U16, w których udział wzięli starsi zawodnicy w różnych dyscyplinach. W skoku w dal U16 Nikodem Klimczak zajął pierwsze miejsce, jednocześnie poprawiając swój życiowy wynik. W biegu  na 300m wzięły udział: Dzbik Zuzanna, Gruszka Karolina, Jarosz Paulina, Misiarczyk Laura, Patałąg Ewa, które poprawiły swoje życiówki oraz Sobierajska Honorata. W biegu na 100m wzięli udział: Jurek Franciszek, Kozańska Paulina, Machaj Julita, Płonka Szymon, którzy także poprawili swoje czasy oraz Klimczak Nikodem. Marta Górnik wzięła udział w biegu na 600m poprawiając swój najlepszy czas oraz Marta Fik w biegu na 300m przez płotki.

Zapasy:

Zawodnik Klubu Siła Mysłowice Olaf Proksa wziął udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej Młodzików. W środę Olaf wraz z kolegami wylatuje na Mistrzostwa Europy do Grecji. 

Siatkówka:

Mistrzostwa Polski rocznika 2010 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Dolnośląskie 2024 przeszły do historii. Kadra Śląska zdobyła srebrny medal przegrywając 1-2 z województwem Łódzkim. 16 województw rywalizowało 3 dni – klub Silesia Volley i miasto Mysłowice reprezentowała Martyna Michalak, a dzielnie kibicowała jej Natalia Pruksa, która wraca po kontuzji do zdrowia. To największy sukces i medal na ogólnopolskich zawodach od kilku lat. Czas na odpoczynek, siatkówkę plażową i pracę przed nowym sezonem 2024/2025. 

I Edycja Turnieju Rodzinnego odbyła się wczoraj przy ul. Ks. Bończyka. Drużyna Młodziczek I z Lechii Volleyball Mysłowice wraz ze swoimi rodzinami wzięła udział w pierwszym Turnieju Rodzinnym. W Turnieju wzięło udział 8 drużyn składających się z zawodniczek klubu oraz członków ich rodzin. Na podium uplasowały się drużyny:
1. Gang Łysego.
2. Androny.
3. Gang Bogackich.