29.04.2024

Sportowe podsumowanie tygodnia

Przyszedł czas na kolejne, sportowe podsumowanie tygodnia.

Zapasy:

Zawodnik Siła Mysłowice Kamil Kostorz wygrał turniej Mistrzów w zapasach w Dębicy.

Judo:

Zawodnicy UKS JUDO Mysłowice wrócili z Warszawy z II rundy International Judo League z medalami.

2 miejsce – Paula Ziębicka

Drużynowo zajęli 15 miejsce na 86 sklasyfikowanych klubów sportowych. Niestety po odliczeniu zawodników z U18 klub został sklasyfikowany na 19 miejscu.
UKS Karkosz Team podczas International Judo League tym razem na VIII HATO JUDO CAP zdobyli 8 medali i zajęli 10 miejsce w drużynowej klasyfikacji na 84 kluby i 1045 zawodników.

Ju-jitsu:

Dwóch zawodników Roan Fight Club Mysłowice Natalia Kozielska oraz Łukasz Stebel wzięli udział w Turnieju o Puchar Miasta Oświęcim w Ju-Jitsu brazylijskim i wywalczyli dwa złote medale.

Kickboxing:

Z Węgrowa PACO Team wraca z 3 miejscem, jako najlepszy klub Mistrzostw Polski K-1 i z dorobkiem 7 medali!

Siatkówka:

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, a Tytuł Wicemistrzów Polski trafił do klubu Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, w którego składzie znajduje się wychowanek mysłowickiego klubu Lechia Volleyball Mysłowice Patryk Dudek.

Rugby:

Najmłodsi zawodnicy Hegemoni wspierali zaprzyjaźnione kluby: Juvenia Kraków, Rugby Club Częstochowa i Bajtle RUGBY Ruda Śląska.
Konrad Jóźwik w barwach Juvenia Kraków walczył w Centralnej Lidze Kadetów. Klub z Krakowa wygrał z EDACH Budowlani Lublin 19:10.
W II lidze kadetów w barwach Rugby Club Częstochowa wystąpili Dawid Noras i Jakub Formicki. Klub z Częstochowy wygrał turniej, a Dawid został MVP turnieju.
W Turnieju Dzieci i Młodzieży w Częstochowie wychowankowie mysłowickiego klubu występowali w barwach Bajtle RUGBY Ruda Śląska. Borys Guzak i Tymoteusz Gonera w kategorii żak zajęli 4 miejsce. Igor Barak zagrał w kategorii mikrus, w której zwycięzcami byli wszyscy.

Piłka nożna:

Kolejna wygrana drużyny seniorów Miejskiego Klubu Sportowego G09 Mysłowice. Mecz z KS 1. FC Katowice zakończony wynikiem 4:0.