26.03.2024

Sportowe podsumowanie tygodnia

W minionym tygodniu nie mogło być inaczej - sportowcy z Mysłowic kolejny raz pokazali na co ich stać!

Kickboxing:
Zawodnicy PACO Team podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Low Kick zdobyli I miejsce jako klub, a także indywidualnie zawodnicy wrócili z pucharami i medalami. Krystian Rozkosz – Mistrz Polski, Dominik Cinal – Mistrz Polski, Eliasz Cholajda – III miejsce.

Kickboxerzy z Siła Mysłowice uczestniczyli w Seminarium IMAFpolska-International Martial Arts Federation Kickboxing, Karate, gdzie wymieniali się doświadczeniem z zawodnikami z innych klubów na zgrupowaniu.
Odbyła się również rywalizacja w kopnięcia hi-kick na czas. Mysłowicki klub zdobył dwie nagrody spośród trzech.
Ponadto, zarząd IMAF Polska wyróżnił trenera z Siły Mysłowice za zaangażowanie i działanie na rzecz federacji IMAF Polska w konkurencji kickboxing.

Ju-jitsu:
Zawodniczka Roan Fight Club Mysłowice Natalia Kozielska wzięła udział w zawodach BJJ „Dexters Cup” w Nowym Sączu. Walczyła w kategorii Gi U14 do 48 kg oraz NoGi U14 do 48 kg. Stoczyła bardzo dobre walki z zawodniczkami z czołowych klubów BJJ i zajęła w obu kategoriach 2 miejsce.

Boks:
W sobotę odbyły się Mistrzostwa Śląska Super League Thaiboxing / K-1 / Boxing / MMA w Bieruniu, gdzie mysłowicki klub Piosek Team Mysłowice wystawił siedmiu zawodników. Sześciu z nich melduje się w finale Mistrzostw Śląska oraz zajmuje 2 miejsce Drużynowo:
Złote: Alan Olszowki, Mateusz Nawara
Srebrne: Paweł Szymański, Kacper Rajkiewicz, Kacper Cygranowicz, Łukasz Zganiacz
Brązowy: Olaf Dawidowski
Cheerleading:
Duety z Cheer Move Mysłowicezdobyły 1 miejsca podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego „Shock Dance”.
Duety:
1. Hania i Zosia kat. high kick
2. Milenka i Jagoda kat. freestyle pom
3. Ania i Ola kat. freestyle pom
Dodatkowo dziewczęta wzięły udział w Turnieju Akcent Cup organizowanego przez Szkołę Tańca Akcent w Będzinie, gdzie zajęły:
2 miejsce Cheer Move Junior w kategorii miniformacji.
3 miejsce Cheer Move w kategorii formacji.
Judo:
Marcel Kurowski z UKS Karkosz Team podczas turnieju z cyklu International Judo League zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej U11 do 33 kg.
W Bytomiu i Białymstoku wywalczyli na matach medale.
W Bytomiu odbył się pierwszy turniej z cyklu International Judo League „VIII Bytom Judo Open” gdzie blisko 1100 zawodników wzięło udział, a mysłowicki klub zajął 5 miejsce w klasyfikacji medalowej na 82 kluby biorące udział.
Maks Janosz 7 miejsce
Natomiast w Białymstoku odbyły się zawody Judo Cup, gdzie udział brało około 500 zawodników. Emilia Wojtas zdobyła jeden brązowy medal.
17 marca br. zawodnicy Roan Fight Club Mysłowice wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Dzieci I Młodzików w Judo w Sosnowcu.
Michalski Karol II miejsce
Zawodnicy UKS JUDO Mysłowice podczas VIII Bytom Judo Open wywalczyli 7 medali.
To było łącznie 12 godzin zmagań na macie – 1185 zawodników i 16 wychowanków mysłowickiego klubu.
Lekkoatletyka:
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Biegów Przełajowych w Konopiskach wzięły udział dwie lekkoatletki z UKS „Chromik” Mysłowice Wielińska Nadia, która startowała na dystansie 500 m i zajęła 1 miejsce oraz Górnik Marta, która na dystansie 800 m zajęła 13 miejsce.
Zawodnicy mysłowickiego klubu również wzięli udział w Mysłowickich Biegach Przełajowych, które odbyły się w Park Słupna.
Pływactwo:
22 marca 2024 r. odbyły się IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji. Wśród dwustu pływaków najlepszym zawodnikiem okazał się starszy sierżant Paweł Jankowski z mysłowickiej komendy. Paweł 3 krotnie stawał na najwyższym stopniu podium tych zawodów.
Piłka nożna:
Zawodnicy Unii Kosztowy wzięli udział w rozgrywkach, zwyciężając w następujących:

Inne:
Mysłowiczanin Wiktor Kurowski w biegu ulicznym na dystansie 10 km zajął 8 miejsce z czasem 35:37 w kategorii OPEN i jednocześnie 2 miejsce w kategorii M1 (16-29 lat. Mysłowiczanki na podium: Gosia – 9 kobieta na mecie i 2 miejsce w kategorii 40-49 lat oraz Asia – 16 kobieta na mecie i 1 miejsce w kategorii 50-59 lat. Dodatkowo ekipa Mors Hubertus Mysłowice zdobyła drużynowo 3 miejsce.