Strona główna /
Sport / „SOS” ponownie w Mysłowicach!
28.02.2023

„SOS” ponownie w Mysłowicach!

Wczoraj w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach zostało podpisane porozumienie w sprawie ponownego dołączenia Mysłowic do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki.

SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego.

Wczoraj w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach pomiędzy Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastianem Świderskim a Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Karoliną Kozioł-Mospinek zostało podpisane porozumienie w Sprawie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych „SOS”.
Projekt finansuje:
kadrę trenerską,
sprzęt siatkarski,
materiały dydaktyczne.
To kolejny element sportowej współpracy z młodzieżą oraz wspierania jej w realizacji marzeń.
Gratulujemy trenerom: Żanecie i Sebastianowi Michalak.