Strona główna /
Sport / Mysłowicki Cross w nowej formule
22.02.2023

Mysłowicki Cross w nowej formule

29 kwietnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji powraca do Parku Słupna z kolejną edycją Crossu Mysłowickiego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza.

50 jubileuszowa edycja przyjmie zupełnie inny charakter niż dotychczas. W nowej formule biegów przełajowych MOSiR skupia się przede wszystkim na dobrej zabawie i sportowej atmosferze.

Tradycyjne biegi przełajowe, które od kilkudziesięciu lat znane są nie tyko na Śląsku, lecz w całym kraju, jako Mysłowicki Cross powracają w nowej formule i na nowej trasie. Na wszystkich fanów biegania czeka dystans o długości 5 km, prowadzący przez mysłowickie wertepy.

W biegu prowadzona będzie klasyfikacja generalna uczestników oraz klasyfikacje wg kategorii wiekowych. Warunki uczestnictwa, program minutowy startów i inne istotne informacje zawiera Regulamin 50 Crossu Mysłowickiego, zamieszczony na stronie internetowej w zakładce dokumenty.

Uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają specjalnie zaprojektowany, odlewany medal. Najlepsi biegacze powalczą o dedykowane puchary i upominki.

Zapisy na 50 edycję Crossu w biegach przełajowych odbywają się za pośrednictwem strony www.elektronicznezapisy.pl i potrwają do dnia 23 kwietnia 2023.

Link do zapisów – kliknij tutaj

Uczestnicy, którzy dokonają zapisu i opłacą start do 31 marca, mogą liczyć na niższą opłatę startową która będzie wynosić 30,00 złotych. Zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu zawodów, jednak należy pamiętać, że limit opłaconych zgłoszeń wynosi 250.

Zachęcamy wszystkich zapaleńców biegania do wzięcia udziału i spróbowania swoich sił na trasie. Start punktualnie o 11:30 na starcie w Parku Słupna!