Strona główna /
Miasto na Luzie / Miasta Idei zmieniają Mysłowice!
06.04.2021

Miasta Idei zmieniają Mysłowice!

Zapraszamy na Miasta Idei o tym, jak zmienić centrum Mysłowic.

Rok temu podczas Miast Idei szukaliśmy pomysłów na ożywienie i przebudowę rynku w Mysłowicach. Teraz warsztaty organizujemy po raz kolejny, by wypracować rekomendacje dla architektów, którzy stworzą wizję zmian centrum Mysłowic.

– Wracamy, by zmienić centrum – pisze redaktor Przemysław Jedlecki. 13 kwietnia zorganizujemy kolejne spotkanie z cyklu Miasta Idei. Tym razem skupimy się na Mysłowicach. Rok temu podczas warsztatów z mieszkańcami spacerowaliśmy po rynku i zastanawialiśmy się, co można tu zmienić.

Teraz czas na kolejny krok. 13 kwietnia o godz. 16:00 zorganizujemy kolejne spotkanie dla mieszkańców (odbędzie się online, konieczne są zapisy na adres przemyslaw.jedlecki@agora.pl).
Tym razem będziemy szukać rekomendacji i podpowiedzi dla architektów, którzy wezmą udział w konkursie urbanistyczno-architektonicznym na przemianę śródmieścia Mysłowic. Chodzi o obszar od urzędu miasta i placu Wolności aż do parku Zamkowego.

Konkurs będzie otwarty i dwuetapowy. Pierwszy etap będzie obejmował koncepcję urbanistyczną, a drugi, do którego przejdzie kilka najlepszych pracowni, dotyczyć będzie szczegółowego opracowania mniejszego, wybranego fragmentu śródmieścia.

Aby jednak architekci mogli stworzyć nową wizję Mysłowic, muszą dowiedzieć się, jakie oczekiwania mają mieszkańcy. Stąd też warsztaty.

Również 13 kwietnia, ale o godz. 17.45, odbędzie się debata na ten temat. Będzie ona transmitowana na katowice.wyborcza.pl oraz na fanpejdżu  Gazety Wyborczej na Facebooku.

Na debatę zapraszają:

  • Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach
  • Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz
  • itvm.pl Telewizja Mysłowice
  • Mysłowicki Ośrodek Kultury
  • Kancelaria Prezydenta Miasta Mysłowice
  • Mysłowice –  profil oficjalny
  • Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice
  • Wyborcza.pl Katowice.

Źródło: Gazeta Wyborcza! Fot. Kamila Kotusz / Agencja Gazeta