Strona główna /
Miasto na Luzie / Eko Loft – piknik ekologiczny! Relacja foto!
10.08.2021

Eko Loft – piknik ekologiczny! Relacja foto!

W niedzielę na terenie Parku Słupna odbył się piknik charytatywny dla Fabianka, który urodził się z szeregiem poważnych wad i stoczył już nie jedną walkę aby być w przyszłości samodzielny.

Tematem przewodnim była jednak ekologia. Wiele organizacji samorządowych i fundacji miało okazję pokazać się na pikniku i przedstawić to czym na co dzień się zajmują.

Czyje stoiska moglismy zobaczyć? – stoisko – Czyste powietrze, stoisko – Nadleśnictwo Katowice, ,stoisko – Amarantus Sklep i kawiarnia, wystawa pojazdów niskoemisyjnych i elektrycznych będących w zasobach ZOMM, warsztaty dot. prawidłowej segregacji odpadów,  samochody elektryczne OPEL Wawrosz,  warsztaty, które nauczą ponownego wykorzystania rzeczy w domu,  prelekcje dotyczące zagadnień ekologicznych,  gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez wystawców.

Znalazły się tam również mysłowickie organizacje pozarządowe ze słodkimi prezentami. Była wata cukrowa od Stowarzyszenia Wspólnie dla Mysłowic, oraz popcorn od Fundacji Bajtel. Przy stoisku Fundacji Silesia Cannis dzieci jak i dorośli mogli pomalować sobie twarze, rece. Były Panie z  Amazonek, stoisko UM – wydz. ochrony środowiska, gdzie mieszkańcy mogli zasięgnąć informacji na temat programu „Czyste Powietrze” i wypełnić wniosek na wymianę pieców!

Podczas trwania eko pikniku,  można było zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS, zakupić piękne roślinki ze Szkółki „Ogrody Kapias”, wybrać książkę czy maskotkę. Można było również zjeść dobre ciasta czy pajdę z tustym i ogórkiem. Wszystko to dla chorego Fabianka.

Na koniec organizator zaproponował coś dla fanów muzyki. Na scenie mogliśmy podziwiać Weronikę Ruff, a gwiazdą wieczoru był zespół disco polo – Long & Junior.

Dziękujemy w imieniu organizatorów mieszkańcom Mysłowic, którzy tak licznie przybyli w niedzielne popołudnie i bawili się, jak mniemamy świetnie.