Strona główna /
Miasto na Luzie / „DAJSE Mural”
10.07.2021

„DAJSE Mural”

Maja Słowikowska i Stowarzyszenie DAJSE, w budynku byłej dyrekcji Huty Uthemann w dzielnicy Szopienice, organizują dzisiaj plenerowe wydarzenie artystyczne. Historyczny obiekt znajduje się na granicy Katowic i Mysłowic. Będzie to malowanie kilku murali na obiekcie, przez 5 artystów z terenu całej Polski oraz przybliżenie historii huty. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele władz naszego miasta.

DAJSE chwilę wytchnienia, wychilluj i bądź świadkiem ożywienia jednej z najstarszych hut, której budynek mieści się w katowickich Szopienicach. Huta Uthemanna znowu wraca na stałe na mapy miasta jako miejscówka warta odwiedzenia! Zobacz jak pięciu artystów maluje zjawiskowy mural na jednej ze ścian budynku.

Do współpracy zaproszono niezwykle uzdolnionych twórców:

Poznaj nieszablonowe miejsce po dawnej hucie cynku i metali nieżelaznych „Uthemann”, które na stałe zakorzeni się w twojej pamięci. Take it easy… usiądź, zrelaksuj się, spotkaj się ze znajomymi przy dobrej muzyczce i bądź świadkiem jak krajobraz miasta, które myślałeś że znasz zmienia się na twoich oczach.

Jednym słowem – DAJSE Mural na Hucie!
Zapraszamy o każdej godzinie. Tyły Huty Uthemanna, ul. Woźniaka, Katowice.

Źródło: FB