Strona główna /
Miasto na Luzie / Chmielada – festiwal Zderzenie Gatunków
25.07.2022

Chmielada – festiwal Zderzenie Gatunków

Od 5 do 7 sierpnia w parku Słupna będzie miało miejsce istne zderzenie gatunków. Chmielada – festiwal Zderzenie Gatunków ma już kilkuletnią tradycję, a w tym roku po raz pierwszy zagości w Mysłowicach

Chmielada – festiwal Zderzenie Gatunków to wydarzenie dla wszystkich. Każdy bowiem znajdzie tu coś dla siebie, od różnorodnych gatunków muzyki płynącej prosto ze sceny, aż po zabawy dla najmłodszych. Podczas każdej edycji organizatorzy pamiętają o pomocy dla potrzebujących dzieci. W tym roku organizatorzy postanowili wesprzeć podopiecznych fundacji Bajtel Mysłowice Pomagają.

Festiwal powstał z inicjatywy tyskiej grupy przyjaciół, których największym marzeniem było zderzenie wielu gatunków muzycznych na jednej scenie. Po raz pierwszy udało się to w 2013 roku.

Wystąpią: 4 Szmery z tribute to AC/DC, AlcoholicA z tribute to Metallica, Tamtej Nocy, Petrykora, Californian, Raisa Misztela – finalistka „The Voice of Senior”, sopranistka Dominika Zamara, pianistka Hania Derej, Jakób i Siwas, 9Floorcrew oraz Marcin Staszek.

Dodatkowymi atrakcjami będą m.in. wystawa zabytkowych samochodów i motocykli organizowana z Tyskim Ruchem Klasyków, Leśna Galeria Sztuki, warsztaty z muzykami, atrakcje dla dzieci, licytacje i wiele innych.

Źródło: itvm.pl