Strona główna /
Kultura i Edukacja / Zielona Pracownia w SP 2
18.11.2021

Zielona Pracownia w SP 2

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 2 w Mysłowicach została uroczyście uruchomiona nowiutka pracownia przyrodnicza! Zielona Pracownia Dwójki powstała dzięki udziałowi szkoły w konkursie "Zielona Pracownia 2021 - Projekt" zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Projekt Dwójki był bardzo wyjątkowy i dlatego zwrócił na siebie uwagę. Wizualizację sali przyrodniczej stanowiła makieta z klocków LEGO, w której udało się ująć większość szczegółów, które ostatecznie znalazły się w prawdziwej sali. Sama realizacja projektu była dla szkoły również sporym wyzwaniem. Wysiłek jednak się opłacił! Wczoraj mogli zobaczyć uśmiech na twarzach uczniów, pracowników i wszystkich gości.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Pani Dyrektor Szkoły Beata Filarska, I Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Wojciech Chmiel, Radny Rady Miasta Mysłowice Piotr Styczeń, Pani Anita Gołąb z Wydziału Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta Mysłowice oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Karolina Karpińska.
Gdy wstęga została przecięta mogli już z gospodarzem i projektantem pracowni  Panią Katarzyną Ziółkowską wyruszyć w unikatową Misję na Marsa. Podczas pokazowych zajęć wykorzystali wiele nowych pomocy dydaktycznych ich nowej pracowni. Od jutra sala będzie otwarta dla wszystkich!

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa