Strona główna /
Kultura i Edukacja / Setne urodziny Lema!
14.09.2021

Setne urodziny Lema!

Dokładnie 12 września tego roku przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema. Jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Sejm RP ustanowił rok 2021 - Rokiem Stanisława Lema (#RokLema).

Z tej okazji w bibliotecznej Filii nr 7 powstała wystawka promująca twórczość polskiego autora opatrzona pięknymi zdjęciami portretowymi. Czy wiecie, że Stanisław Lem już w połowie XX wieku przewidział jaka będzie nasza przyszłość oraz zaprezentował w swojej twórczości przedmioty z których dzisiaj korzystamy?

Część z nich została wystawiona w gablotach w holu biblioteki, są wśród nich: tablet, audiobooki, ebooki, smartfon i wiele innych. Oprawę wystawy stanowią również prace konkursowe, które zostały wykonane przez zeszłorocznych uczniów klas VII i VIII mysłowickich szkół podstawowych z okazji organizowanych prze bibliotekę Wa(Lem)tynek.

Prace mają na celu pokazanie miłości młodego czytelnika do czytania książek, zapoznanie z twórczością Stanisława Lema oraz popularyzowanie literatury fantasy. Zapraszamy do obejrzenia bibliotecznej ekspozycji i zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej poświęconej Rokowi Lema www.roklema.pl

Nadesłane!