Strona główna /
Kultura i Edukacja / „Pochwa(ła) kobiety”
15.07.2023

„Pochwa(ła) kobiety”

"Polecam każdej z nas, młodej i dojrzałej, tej która wchodzi na drogę kobiecości, tej która na niej jest, jak i tej, która rozkwitła już w pełni. Znajdziecie tam wiele ważnych informacji, by każdego dnia czuć się komfortowo i pewnie w swoim cudownym kobiecym ciele"- tak brzmi jedna z opinii o książce pt. "Pochwa(ła) kobiety", napisanej przez współwłaścicielkę Składak Fizjoterapia w Mysłowicach, Panią Annę Reiner-Dłubis.

Poniżej przedstawiamy wywiad z Panią Anną Reiner-Dłubis, która jest fizjoterapeutą, współwłaścicielką Składak Fizjoterapia w Mysłowicach oraz autorką książki pt. „Pochwała kobiety”.

Poniżej zamieszczamy wywiad z autorką książki.

R: Skąd wzięła się nazwa Składak Fizjoterapia?

A: Pomysłodawcą nazwy naszej firmy był mój brat Adam, który powiedział: „Wymyśl coś chwytliwego i ciekawego, ale jednocześnie nie tak oczywistego na przykład SKŁADAK”. Brzmi całkiem fajnie- jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Nazwa jest unikatowa i ma wiele wymiarów:

  • to jedno miejsce, w którym każdy pacjent znajdzie pomoc, skuteczne rozwiązania i ulgę w bólu – założyły go trzy dziewczyny łącząc wszystkie swoje umiejętności
  • człowiek składa się z wielu układów, struktur, narządów, które, gdy wszystko jest w porządku funkcjonują jako zintegrowana całość
  • podczas terapii składamy ludzi do k…, czyli wspomagamy ciało, pogłębiamy świadomość i likwidujemy ból, który czasem spędza sen z powiek.

R: Jakim rodzajem fizjoterapii zajmujecie się w Składaku?

A: W gabinecie prowadzimy terapię przeciwbólową, dlatego każdy pacjent ortopedyczny i neurologiczny znajdzie u nas wsparcie. Ponadto każda z nas ma działkę, którą obdarzyła szczególną miłością: Ania wzięła pod skrzydła najmłodszych pacjentów, Zuza jest mistrzem od stopy i drenażu limfatycznego, natomiast wraz z Kasią pomagamy pacjentkom uroginekologicznym i pacjentom urologicznym. Więcej informacji i zdjęć znajdziesz na naszej stronie internetowej www.skladakfizjoterapia.pl

R: O fizjoterapii uroginekologicznej coraz głośniej, czym właściwie się zajmuje ?

A: Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się głównie problemami w obszarze mięśni dna miednicy, a także dysfunkcjami związanymi z narządami zlokalizowanymi w obrębie miednicy mniejszej – pęcherzem, macicą czy jelitami wraz z okolicznymi nerwami i naczyniami. Otacza opieką narządy i mięśnie, których słabsza kondycja może powodować uciążliwe dolegliwości.

R: Z jakimi dolegliwościami można udać się na terapię?

A: W gabinecie pracujemy na przykład z nietrzymaniem moczu, gazów, stolca, dyskomfortem podczas współżycia, bólem w obszarze odcinka lędźwiowego, krzyżowego, w obrębie stawów biodrowych czy bolesnymi miesiączki. Pamiętaj jednak, że podczas terapii bierzemy pod uwagę całego człowieka, bo miednica nie jest oderwana od reszty ciała.

R: Skąd czerpać informacje na temat fizjoterapii uroginekologicznej?

A: Z pewnych źródeł. W internecie znajdziesz wiele wartościowych treści, ale nieraz można się „przejechać”. Korzystaj ze sprawdzonych informacji, dlatego zapraszam Cię na mojego Facebooka lub Instagrama (annareiner_skladakfizjoterapia). Ostatnio wydałam też książkę „Pochwa(ła) kobiety”. Jest to krótki poradnik skierowany do pacjentów, w którym obrazowo przedstawiłam kobiecą anatomię, odpowiedziałam na najbardziej nawet wstydliwe i nurtujące pytania i rozwiałam wiele wątpliwości. Co więcej udzieliłam wskazówek, które mam nadzieję pomogą zwiększyć świadomość i  pokrzepią dno miednicy na co dzień. Jeśli chcesz zrobić krok ku zdrowiu i lepszemu samopoczuciu serdecznie polecam Ci tą lekturę. Jest dostępna w gabinecie i w sklepie internetowym: www.pochwalakobiety.pl

Dbajcie o siebie!
Ania

Fot. Anna Woźniczko