Strona główna /
Kultura i Edukacja / Mysłowice ALTERNATYWNIE – Starówka
10.07.2023

Mysłowice ALTERNATYWNIE – Starówka

Tegoroczny sezon wydarzeń letnich na mysłowickim Rynku otworzy koncert jednego z najliczniejszych i najbardziej tajemniczych polskich zespołów - Mitch & Mitch.
Przed nami kolejne wydarzenia w okresie letnim w ramach projektu Mysłowice ALTERNATYWNIE – Starówka!
15 lipca /sobota/ godzina 20:00
Rynek w Mysłowicach
Wstęp wolny
Mitch & Mitch nigdy nie udzielają wywiadów, podają się za ambasadorów USA w Polsce. Zaczynali od piosenek w stylu nazwanym przez siebie country & eastern. Muzycy występujący w zespole ukrywają się pod pseudonimami bazującymi na imieniu Mitch.
Mitch & Mitch dwa lata po wydaniu Frisco Moods EP zabrali się za kompozycje Ennio Morricone. Wszystko zaczęło się w październiku 2020 roku od towarzyskiego spotkania w domu jednego z Mitchów. Kolejnym ważnym etapem tej historii było zaproszenie zespołu na urodziny Drugiego Programu Polskiego Radia, gdzie po raz pierwszy materiał został wykonany w pełnym wymiarze. Przez kilka kolejnych miesięcy dojrzewała decyzja o sformalizowaniu projektu i zarejestrowaniu płyty z ulubionymi utworami Maestro. Sesja miała miejsce pod koniec lipca 2021 roku w Studiu S4.
Na repertuar albumu złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.
Mitch & Mitch zagrają w Mysłowicach Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w składzie:
→ Anna Baranetti – corno francese
→ Anna Brachacci – basso
→ Maddalena Gae’Gizza – vocale, flauto traverso
→ Maddalena K. Penqala – vibrafono, campanelli, strumenti a percussione
→ Margherita Sarbacchi – mellotron, clavicembalo, pianoforte
→ Mitch a.k.a. Michele – chitarra elettrica
→ Mitch a.k.a. Michele – batteria
Album „Amore assoluto per Ennio” ukazał się 23 września 2022 roku nakładem Jazzboy Records.
______
Mysłowice ALTERNATYWNIE – Starówka to projekt realizowany z funduszy Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego i ma na celu ożywienie rynku poprzez organizację wydarzeń kulturalnych.