Strona główna /
Kultura i Edukacja / MELTDOWN – wystawa prac młodej artystki
28.03.2022

MELTDOWN – wystawa prac młodej artystki

MELTDOWN – wystawa prac młodej artystki Hanny Rozpara, która ma miejsce w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Termin wystawy od 18 marca 2022 do 30 kwietnia 2022.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom otrzymała w Pracowni Druku Płaskiego w 2014. Studiowała na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii w ramach programu ERASMUS. Jej prace wystawiane były na 21 wystawach indywidualnych oraz na ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. W kwietniu 2021 obroniła pracę doktorską na ASP
w Katowicach.
Hanna Rozpara w swoich pracach porusza szeroko rozumiany temat kamuflażu, bezpostaciowości i zjawisk chaotycznych, we wcześniejszych pracach często odnosiła się do tematyki wojny. W swoich pracach wykonanych z żywicy epoksydowej techniką drzeworytu, z polimeru, dąży do uzyskania obrazu oddziałującego na widza, pobudzającego intuicyjne, nieracjonalne pokłady świadomości. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, fotografią, projektowaniem graficznym, tworzy kompozycje muzyczne.
Tytuł wystawy MELTDOWN – „stopnienie” to określenie używane w kontekście załamania nerwowego, krachu finansowego, a nawet awarii rdzenia reaktora atomowego.

Źródło: Mysłowicki Ośrodek Kultury