Strona główna /
Kultura i Edukacja / Mała Filharmonia w Podróży dla szkół i przedszkoli
10.04.2024

Mała Filharmonia w Podróży dla szkół i przedszkoli

Bardzo gorąco i dźwięcznie Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza Państwa do wzięcia udziału w audycjach muzycznych w ramach Małej Filharmonii w Podróży, przygotowanych i prowadzonych przez muzyków Filharmonii Zabrzańskiej, która jest partnerem działalności MOK'u.
Data 12.04.2024 r.
Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7
Godzina: 10:00
Wstęp: 15 zł/1 osoba (opiekunowie wstęp wolny)
Ten cykl w ramach rodzinnych niedziel koncertowych jest kontynuowany w MOK’u już trzeci rok i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zauważyliśmy jednak zainteresowanie wśród pedagogów, którzy chcieliby korzystać z podobnej propozycji dla grup zorganizowanych w godzinach lekcji. Stąd nasza oferta obejmująca dwa koncerty, które w sposób przystępny i autorski wprowadzą dzieci w świat muzyki klasycznej oraz jej związki z muzyka rozrywkową i popkulturą.
Śląsku.
12.04.2024 r. godz. 10:00, Temat: Ach pan Bach!
Czy starszy pan w białej peruce, czyli Jan Sebastian Bach może być idolem młodych? To pytanie zadamy sobie podczas kolejnego spotkania z muzyką dla uczniów szkół i przedszkolaków. Topowy zespół Maroon 5 i skrzypaczka Vanessa Mae pokazują, że melodie które skomponował barokowy kompozytor są dalej piękne i mogą być inspiracją dla nowoczesnej muzyki. Modne naówczas basso continuo można pomylić z podkładem muzycznym tworzonym przez dzisiejszych raperów. Spotkanie więc wypełni muzyka dawna i muzyka dawna w popowym i jazzowym wydaniu. Opowiemy trochę o kontrabasie i … zaprosimy publiczność do RAPOWANIA.
Główną prowadzącą MFwP oraz pomysłodawczynią każdego ze spotkań jest Dorota Banaś – skrzypaczka, pedagożka z powołania, która przygotowując każde muzyczne spotkanie posiłkuje się myślą edukacyjną min. prof. E.E Gordona, C.Orffa, R.Labana.
Oferta jest skierowana do uczniów klas 1-4 oraz najstarszych grup przedszkolnych.
Zapisy pod nr tel. 500 186 320 – Dział Imprez i Animacji Kultury MOK.