Strona główna /
Kultura i Edukacja / DŹWIG KULTURY – Wesoła w kadrze
25.10.2022

DŹWIG KULTURY – Wesoła w kadrze

Mysłowicki Ośrodek Kultury nie zwalnia tempa i startuje z kolejną inicjatywą w ramach Dźwigu kultury! „Wesoła w kadrze" to projekt skierowany do młodzieży i seniorów, który zakłada budowanie wspólnej przestrzeni sztuki - warsztatów i wystawy; przestrzeni, w której toczony będzie międzypokoleniowy dialog.
Projekt składa się z cyklu warsztatów, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć profesjonalne zdjęcia portretowe. W programie przewidziano również spacer fotograficzny.
Warsztaty odbywać się będą w MOKowej filii na Wesołej (ul. Piastów Śląskich 8 ) i poprowadzi je Paulina Śląska.
Paulina Śląska – pracownik jaworznickiego Atelier Kultury, prowadzi tamtejszą Galerię Kameralną i zajęcia z historii sztuki, kuratorka wystaw, organizatorka wydarzeń artystycznych, krytyk sztuki. W 2012 ukończyła studia podyplomowe Rynek Sztuki i Antyków na Akademii Krakowskiej im. A. Frycza-Modrzewskiego. Historię Sztuki na Uniwersytecie Łódzkim ukończyła w 2009 roku. W czasie studiów zajęła się malarstwem i fotografią artystyczną.
W warsztatach może wziąć udział młodzież od 12 do 15 roku życia.
Ilość miejsc jest ograniczona (15 osób); obowiązują zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 570 401 515.
Harmonogram kolejnych spotkań:
– 26.10 /środa/ godz. 17:00-19:00
– 2.11 /środa/ godz. 17:00-19:00
– 9.11 /środa/ godz. 17:00-19:00
Projekt zainicjowany przez Radę Dzielnicy Wesoła.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Inicjatywy loklane.