Strona główna /
Kultura i Edukacja / Czwartek Jazzowy: O.N.E.
06.11.2023

Czwartek Jazzowy: O.N.E.

Zespół O.N.E. wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.
Data: 09.11.2023 r./czwartek/
godzina: 19:00
miejsce: MOK Brzezinka, Kino-Teatr „Znicz”, ul. Laryska5, Mysłowice
Bilety dostępne na portalu Kup Bilecik: https://kbq.pl/109728 i w kasach MOK.
Monika Muc, Kamila Drabek, Patrycja Wybrańczyk i Kateryna Ziabliuk, to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień́ udzielające się̨ na scenie jazzowej🎷, awangardowej i pop.
Zespół wydał dwie płyty: One (2020) i Entoloma (2022). Pierwsza płyta została nominowana do nagrody FRYDERYK, otrzymała Oscara Jazzowego na gali Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Jazzu (2021) oraz wygrała ranking czytelników Jazz Forum w tej samej kategorii (2021) oraz krytyków (2022).
Zespół występował na wspaniałych festiwalach jak: Polish Jazz at Tel Aviv, Athens Jazz Festival, Polska Jazz Festiwal w Budapeszcie, B-Jazz w Belgii, a także w wielu liczących się festiwalach w Polsce.
Jako zespół, O.N.E. są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować młodą scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych artystek.