Strona główna /
Kultura i Edukacja / BEZ PUENTY IMPRO „Opowieści z drugiej ręki”
11.03.2024

BEZ PUENTY IMPRO „Opowieści z drugiej ręki”

Przygotujcie się na niepowtarzalną podróż przez wzloty i upadki miłosnej historii. Począwszy od pierwszej randki w ciemno, przez poznanie rodziców, podróż poślubną, aż po wspomnienia z wakacji - wszystko to w formie pełnej humoru i spontanicznych scen, które nigdy więcej się nie powtórzą!
Już 15 marca zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – „Opowieści z drugiej ręki” – improwizowaną komedię miłosną w wykonaniu Bez Puenty Impro!
15 marca /piątek/
20:00
MOK Brzezinka, ul. Laryska 5
Bilety do kupienia w kasach MOKu lub za pośrednictwem serwisu KupBilecik TUTAJ.
Na scenie, oprócz aktorów Bez Puenty Impro, wystąp gość specjalny!
Mysłowicki Ośrodek Kultury gwarantuje:
– Dużo śmiechu,
– Unikatową historię miłosną,
– Gościa specjalnego – Mateusza Trembaczowskiego!
Bądźcie z nami i dajcie się porwać tej wyjątkowej opowieści!
Uwaga: ilość miejsc ograniczona!
——————————————————————————-
BEZ PUENTY IMPRO – grupa zawodowych aktorów, muzyków i wokalistów, która wspólnie – od ponad 2 lat – tworzy spektakle improwizowane. Swoje doświadczenia z desek teatralnych na terenie całego kraju z przyjemnością przelewają na deski teatru improwizowanego. Występowali m.in. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie czy Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach.
Sztuka którą prezentują – m.in. na deskach Mysłowickiego Ośrodka Kultury – jest stosunkowo nowym tworem na polskich scenach. Spektakle te mogą przyjmować wiele rozmaitych formatów.
Wśród tytułów prezentowanych przez zespół „Bez Puenty impro” znaleźć można:
„Opowieści z drugiej ręki”, czyli tzw. „short forms” – krótkie formy komediowe: improwizatorzy prezentują widowni krótkie gry (jak np. „randka w ciemno”, „to brzmi jak piosenka”, „kartki z kapelusza”). Widownia daje aktorom hasło inspirację, np. miejsce akcji w której chcą zobaczyć bohaterów, a improwizatorzy – bez ustalonego wcześniej scenariusza! – odgrywają scenę na bieżąco wymyślając dialogi i sytuacje sceniczne.
Kolejnym tytułem, który prezentuje grupa „Bez Puenty impro” jest:
„Tralaland”, czyli musical improwizowany : w tym przypadku udział w spektaklu poza aktorami bierze zespół muzyczny (który naturalnie także improwizuje). Musiale impro są spektaklami około godzinnymi, z jedną fabułą, choreografią, piosenkami – widownia teatralna wymyśla tytuł musicalu a cały zespół … odgrywa to!
”Scenariusz, którego nie chciał Hollywood” – kolejny spektakl grupy „Bez Puenty impro”, czyli tzw. „long form”. Widownia – po tym jak już da improwizatorom „hasło-inspirację” – zobaczy ponad godzinny spektakl komediowy przy akompaniamencie pianina.
Improwizacja jest trudną formą teatralną, ale jednocześnie bardzo wdzięczną i zabawną. Najistotniejszy jest fakt, że każdy spektakl jest unikatowy – nigdy więcej się nie powtórzy, a obserwowanie improwizatorów, którzy na bieżąco wymyślają fabułę wywołuje ogromne salwy śmiechu na widowni.