Strona główna /
Kultura i Edukacja / 7 lat Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
14.06.2024

7 lat Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Z tej okazji zachęcamy do wspólnego świętowania 28, 29 i 30 czerwca. Setki fantastycznych miejsc i ludzi czekają na odkrycie!
Kierunek GZM to festiwal mikrowycieczek, które pozwolą Wam odkryć Metropolię w niezwykły sposób. W programie jest aż 178 mikrowypraw w 41 gminach GZM, a także dwa wydarzenia specjalne. To doskonała okazja, by zachwycić się zabytkami, przyrodą oraz historiami miejsc i ludzi.
Mikrowyprawy są różnorodne: zaskakujące, tradycyjne, wyciszające, z muzyką, relaksujące, sportowe, dla rodzin z dziećmi, młodzieży i starszych. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo gminy GZM są naprawdę niezwykłe.
Mysłowicka mikrowyprawa „Daj się karnąć” (tinyurl.com/5xf63xv9) to wyjątkowa wycieczka miejską kolejką turystyczną i pieszo. Przewodnik opowie o historii Mysłowic i podzieli się ciekawostkami. Będziemy mieli okazję zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla mieszkańców. Wycieczka zakończy się w Parku Promenada, gdzie czekają na Was strefa familijna z dawnymi śląskimi zabawami oraz projekcja filmu historycznego „Stacja” w reż. Bartosza Bednarczuka.
Będzie rekreacyjnie i aktywnie, romantycznie i rozważnie, czasem zabawnie, a czasem poważnie. To wyjątkowa okazja, by sąsiedzi poznali się lepiej i spędzili razem czas. Mikro, makro, Metropolia.