Strona główna /
Komunikaty / Wspomóż psiaka i kociaka!
02.10.2023

Wspomóż psiaka i kociaka!

Mysłowiccy bibliotekarze nie pozostają obojętni na los i cierpienie czworonożnych braci mniejszych. Organizują zajęcia edukacyjne, akcje oraz zbiórki rzeczowe dla bezdomnych zwierząt. W tym roku zebrane rzeczy przekażą mysłowickiemu Stowarzyszeniu Nawzajem, które prowadzi działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, a także niesie pomoc zwierzętom skrzywdzonym i bezdomnym, prowadząc działalność adopcyjną.

Dnia 4 października, na cześć św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów i przyjaciela zwierząt, obchodzimy ustanowiony w 1931 r. we Florencji Światowy Dzień Zwierząt, inaugurujący miesiąc dobroci dla zwierząt. Święto ma przypominać wszystkim, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. W miesiącu październiku obchodzimy również Dzień Zwierząt Hodowlanych, Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz Dzień Kundelka. Każda z tych dat skłania do refleksji i zastanowienia się nad losem zwierzaków, które żyją obok nas.

„Udowodnijmy po raz kolejny, że nieobojętny jest nam los zwierząt. Włączmy się w zbiórkę i dajmy coś od siebie tym, którzy nie mają nic. Zawalczmy o poprawę ich bytu nie tylko w październiku, ale przez cały rok.” – czytamy na fanpage Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach.

Więcej informacji o zbiórce na plakacie poniżej.