Strona główna /
Komunikaty / Tour de Pologne
04.08.2021

Tour de Pologne

15 sierpnia przez teren naszego miasta przejedzie 7 etap 78. Tour de Pologne. W związku z tym podczas przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy wykaz miejsc, w których wystąpią utrudnienia na terenie Mysłowic.

15.08.2021

ETAP 7 – Zabrze – Kraków / 145 km

Start ostatniego etapu 78. Tour de Pologne zaplanowano w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do województwa małopolskiego. Ciekawy etap dla sprinterów, z finiszem na krakowskich Błoniach. Inaczej niż w ubiegłych latach – runda powiększona. W Łaziskach kolarze powalczą o Premię Górską PZU III kategorii. Na czterdziestym kilometrze po starcie do zdobycia Premia Lotna LOTTO upamiętniającą rocznicę strajku w Kopalni Piast a na 65 kilometrze do mety Premia specjalna z okazji Jubileuszu 65-lecia

Przebieg trasy: Start – Zabrze (15:20) – Przyszowice – Ornontowice – Łaziska Górne – Wyry – Katowice (16:13) – Mysłowice – Lędziny – Chełm Śląski (16:43) —-> dalsza trasa przebiega przez województwo małopolskie aż do mety w Krakowie.

Mysłowicach trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami:

  • Kopalniana,
  • Piastów Śląskich,
  • Murckowska.

Policjanci informują, że na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z dróg o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: KMP Mysłowice