Strona główna /
Komunikaty / Modernizacja linii tramwajowej nr 14 – zmiany i opóźnienia
27.07.2022

Modernizacja linii tramwajowej nr 14 – zmiany i opóźnienia

Na ulicy Towarowej rozpoczęły się prace związane z modernizacją linii tramwajowej nr 14. Są one niezbędne do zakończenia odcinka od ulicy Krakowskiej do Bytomskiej, ze względu na roboty związane z siecią gazowniczą i jej odbiorem, oraz siecią kanalizacyjną. Zmieniła się także organizacja ruchu w ciągu tych ulic

Do tej pory w zakresie tramwajowym inwestycji na odcinku od ulicy Świerczyny do ul. Zamkowej wykonane zostały prace ziemne. Ułożono podbudowę z betonu cementowego oraz nawierzchnię asfaltobetonową. Na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Matejki wykonano roboty ziemne. Z kolei na fragmencie od Matejki do ul. Krakowskiej wykonano prace ziemne i zrealizowano roboty przy podbudowie torowisk z betonu cementowego wraz z nawierzchnią asfaltobetonową.

W związku z pracami na Towarowej zmieniła się organizacja ruchu na tej ulicy. Polega ona na zakazie skrętu w lewo z ulicy Krakowskiej w Towarową oraz braku możliwości dojazdu ulicą Towarową w stronę Krakowskiej. Wyłączona została także obsługa przystanków Mysłowice Bytomska 01 oraz Mysłowice Towarowa 01. Przewidywany czas trwania nowej organizacji ruchu to 31 października 2022 r. W najbliższym czasie planowane są także kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Niestety obecne prace na Towarowej nie oznaczają jeszcze rozpoczęcia budowy planowanego w tym miejscu ronda. Co więcej wykonawca ma już kilka miesięcy opóźnienia. Pierwotnie termin realizacji całej inwestycji został określony na 30 września 2022 roku. Jednak trzeba się będzie liczyć z koniecznością kolejnego przesunięcia terminu i z kolejnymi niespodziankami wynikającymi z budowy w terenie staromiejskim.

Źródło: itvm.pl