Strona główna /
Inne / Samochód na kredyt – nie zwlekaj i wybierz nowe auto już teraz!
23.01.2016

Samochód na kredyt – nie zwlekaj i wybierz nowe auto już teraz!

Marzysz o nowym samochodzie, ponieważ twój obecny nie jest w zbyt dobrym stanie i obawiasz się, że wkrótce odmówi ci posłuszeństwa? A może powiększa ci się rodzina i potrzebujesz większego i bezpieczniejszego pojazdu? Jeżeli nie dysponujesz odpowiednią sumą na zakup auta, nie musisz jednak z niego zrezygnować – do twojej dyspozycji są kredyty samochodowe, które obecnie wyróżniają się bardzo dobrymi warunkami i niskim oprocentowaniem. Jak znaleźć dla siebie najlepszą ofertę?

Jaki samochód można wziąć na kredyt?

Wiele osób uważa, że kredyt samochodowy można wziąć tylko na nowe samochody – nic bardziej mylnego, ponieważ również udzielane są one na auta używane, ale w tym przypadku konieczne jest spełnienie dodatkowych wymagań. Najczęściej maksymalny wiek pojazdu to 10 lat, dlatego też jeżeli przypadł ci do gustu samochód starszy, wtedy pozostaje jedynie kredyt gotówkowy, niemniej jest on znacznie droższy od samochodowego. Dlaczego tak jest? Jeżeli zaciągasz kredyt samochodowy, w takim przypadku zabezpieczeniem jest pojazd, a dokładnie przywłaszczenie częściowe lub przewłaszczenie warunkowe oraz cesja praw z polisy AC.

Ile kosztuje samochód na kredyt?

Gdy chcesz wziąć kredyt samochodowy, w takim przypadku pamiętaj o tym, żeby zawsze dokładnie zapoznać się z różnymi ofertami banków. Możesz zrobić to na specjalnych serwisach internetowych prowadzących rankingi – w ten sposób na jednej stronie masz przed sobą wszystkie propozycje, aby znaleźć taką, która będzie dla ciebie najbardziej atrakcyjna.

Oprocentowanie kredytów na samochód zwykle wynosi około 6-8% zależnie od banku. W wielu przypadkach na klientów czekają również promocje – 0% prowizji, zniżki na ubezpieczenia OC i AC, NNW, Assistance. Czas kredytowania wynosi zwykle 50-120 miesięcy.

Zatem jeśli marzysz o tym, aby kupić samochód, kredyt to obecnie dobra propozycja – chociaż musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami, to jednak dzięki niemu możesz bez problemu stać się właścicielem nowego, bezpiecznego i wygodnego samochodu.