Niebawem znikną niebezpieczne odpady z Brzezinki!

20 lutego 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Nadchodzi długo oczekiwany dzień. Przed Mysłowicami ogromne i niezwykle niebezpieczne przedsięwzięcie - pozbycie się z terenu miasta bomby ekologicznej, która powstała za prezydentury Edwarda Lasoka!

- Będzie to najdroższa w historii miasta i jednocześnie bardzo niebezpieczna akcja, po której zakończeniu będzie można przywrócić normalne życie w dzielnicy Brzezinka. Dzisiaj tysiące ton trucizn zagrażają życiu i zdrowiu mieszkańców niemal całych Mysłowic. Przed nami ogrom pracy, a później wyciągnięcie konsekwencji wobec nieodpowiedzialnych lokalnych polityków, którzy ściągnęli na nas niebezpieczeństwo wydając pozytywne decyzje administracyjne na składowanie chemikaliów w centrum dzielnicy  - komentuje Prezydent Mysłowic.

W najbliższy poniedziałek 22 lutego nastąpi otwarcie ofert na wywóz porzuconych pojemników z trującymi substancjami w dzielnicy Brzezinka. Wtedy też dowiemy się ile będzie nas kosztować decyzja poprzednich władz miasta. Mówi się o kwocie nawet 100 milionów złotych!!! Około 8 tysięcy ton złożonych trucizn ma zniknąć do końca tego roku.

Obecny Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz pozyskał na ten cel rekordowe wsparcie Rządu - 44 miliony złotych. Brakująca kwota musi być pokryta z miejskiego budżetu, co zapewnie spowoduje katastrofalne następstwa dla finansów miasta. Podatnicy przez wiele lat będą płacili za głupotę poprzednich „gospodarzy” miasta.
- Premier Rządu Mateusz Morawiecki, Ministrowie Michał Wójcik, Paweł Jabłoński, Jacek Ozdoba, Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski czy Pani Marszalek Beata Białowąs to ludzie, którzy zorganizowali finansową i organizacyjną pomoc dla Mysłowic, za co pragnę serdecznie podziękować - komentuje Dariusz Wójtowicz.

Po otwarciu ofert, zapoznaniu się z propozycjami finansowymi oraz organizacyjnymi dot. rozbrojenia ekologicznej bomby, Prezydent Wójtowicz zapowiedział spotkanie „na żywo” z mieszkańcami. Chce w taki sposób poinformować opinię publiczną o wszelkich decyzjach, jakie zostaną podjęte w najbliższych dniach czy tygodniach.
TUTAJ znajdzieciej film ukazujący ogromne składowisko. Ten przerażający widok to efekt nieodpowiedzialnych decyzji, za które zapłacą teraz wszyscy Mysłowiczanie.

Nasze wcześniejsze materiały na ten temat:

-https://myslowice.net/aktualnosci/wydarzenia/44-mln-zl-z-nfos-na-unieszkodliwienie-skladowiska-niebezpiecznych-odpadow

https://myslowice.net/aktualnosci/wydarzenia/niebezpieczne-odpady-na-brzezince-cd

 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice