44 mln zł z NFOŚ na unieszkodliwienie składowiska niebezpiecznych odpadów!

23 listopada 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Coraz bliżej do usunięcia odpadów niebezpiecznych z dzielnicy z Brzezinka! Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał Mysłowicom dofinansowanie na poziomie 50 procent!

O przekazaniu wsparcia finansowego poinformowali podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Mysłowicach minister w KPRM Michał Wójcik oraz wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Chodzi o wysypisko w dzielnicy Brzezinka, na którym jest 8 tys. niebezpiecznych odpadów, m.in., rozpuszczalników. Jak zaznaczają władze miasta, porzucone substancje zalegają w pobliżu szkół, przedszkoli, ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczego i firmy zatrudniającej setki osób. Samorządowcy z Mysłowic przekazali, że kończą się procedury związane z wyłonieniem wykonawcy prac utylizacyjnych.

- Przekazanie środków to dobra informacja nie tylko dla Mysłowic, ale dla całego regionu. Jedno z największych składowisk odpadów niebezpiecznych w Polsce, a na pewno największe jeżeli chodzi o centra miasta (...) znajduje się właśnie w Mysłowicach. To miejsce, w którym znajdują się szczególnie niebezpieczne, toksyczne odpady, zagrażające może życiu, a na pewno zdrowiu mieszkańców" - mówił minister Wójcik.

W konferencji udział wzięli: minister – członek Rady Ministrów Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba, członek zarządu województwa śląskiego Beata Białowąs oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mysłowice Sonia Olszewska.

Przypominamy, że zgodę na przywóz odpadów wydały poprzednie władze miasta.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice