Strona główna /
Wydarzenia / Uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego
22.03.2023

Uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego

22 marca 2023 roku z udziałem Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosława Synowca w Komendzie miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach o godzinie 11.00 odbyła się odprawa podsumowująca działalność KM PSP w Mysłowicach w roku 2022 oraz uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego dla KM PSP w Mysłowicach.

Podczas narady Komendant Miejski PSP st. bryg. Olgierd Koźmiński przedstawił informację związaną z obszarem dotyczącym szeroko rozumianej działalności jednostki organizacyjnej PSP w Mysłowicach w roku ubiegłym z uwzględnieniem ilości i rodzaju podejmowanych działań przez strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych i ZSP PGG S.A. KWK Mysłowice – Wesoła.

Ponadto, przedstawił również zagadnienia z działalności operacyjnej, logistycznej, kontrolno-rozpoznawczej, działalności w ramach prewencji społecznej, a także współpracy z OSP.

Po naradzie na garażu jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nastąpiło uroczyste przekazanie nowo zakupionego pojazdu pożarniczego GBARt 3,1/16.

Przekazany pojazd dla jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mysłowicach to samochód zaliczany do kategorii średnich samochodów gaśniczych, posiada 3100 litrów wody oraz wydajność autopompy 1600l/min. Zabudowę wykonała firma Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych. Zakup został sfinansowany ze środków pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków pozyskanych z UM Mysłowice oraz Urzędu Marszałkowskiego.