Strona główna /
Wydarzenia / Otwarty Plener Malarski – Niech Żyje Rynek!
16.07.2021

Otwarty Plener Malarski – Niech Żyje Rynek!

Rynek to bardzo wdzięczna przestrzeń do fotografowania i filmowania. Architektura, kolory nieba i ludzie… A gdyby spróbować narysować rynek, namalować, pokazać go z perspektywy i przez pryzmat malarskiego widzenia?

Już 1 sierpnia będzie ku temu okazja, ponieważ po raz pierwszy w historii ożywiania Rynku Mysłowicki Ośrodek Kultury zorganizuje Otwarty Plener Malarski, w którym wziąć mogą udział wszyscy, bez względu na wiek i umiejętności. Zachęcamy do wspólnej pracy twórczej i dobrej zabawy!

Program pleneru:

  • 12.00 – 12.15 Uroczyste otwarcie pleneru/przedstawienie koncepcji/wpisanie się na listę uczestników wydarzenia/rozdysponowanie materiałów plastycznych
  • 12.15–13:00 Wykład/prezentacja dotycząca architektury Rynku i Starego Miasta, miejsce: „Poczekalnia”, Rynek 17
  • 13.10 — 13.50 Pierwszy panel — szkic — szczegół architektoniczny/rozmowy i spacery po rynku w celu uchwycenia najciekawszych fragmentów architektury miejskiej.
  • 14.00–16.00 Drugi panel – pejzaż miejski/krótkie wprowadzenie/rozstawienie uczestników przy sztalugach/malowanie obrazów/dyskusje z uczestnikami/zachęcanie przechodniów do udziału w plenerze, który ma mieć charakter otwartego spotkania.
  • 16.30-17.30 Trzeci panel – mysłowicki rynek w przyszłości oczami najmłodszych/krótkie wprowadzenie w temat/zachęcanie dzieci do malowania na kartkach A3 na specjalnie przymocowanych deseczkach/po zakończonej pracy zestawienie wszystkich obrazów i ich autorów w jednym miejscu i pamiątkowe zdjęcie/posumowanie twórczej aktywności dzieci.
  • 17.00— 18.00 Czwarty panel — otwarty plener — artystyczne i nostalgiczne wizje — rynek mysłowicki/technika dowolna: rysunek na kartonie, malarstwo akrylowe na płótnie/podsumowanie i zakończenie.

Udział w plenerze jest bezpłatny. Organizator zapewnia wszystkie materiały.

Źródło: MOK