Strona główna /
Wydarzenia / Nightskating Mysłowice
30.05.2023

Nightskating Mysłowice

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno - Sportowym "Green" powraca do Was z rolkowo-odlotową imprezą. Już 4 czerwca, w ramach wydarzenia pn. Dzień Dziecka i Dzień Organizacji Pozarządowych w Parku Słupna pasjonaci jazdy na rolkach będą mogli w ulubiony sposób przemierzyć ulicę Mysłowic.
2 trasy, 2 poziomy trudności, 1 wielka rolkowa zabawa… po pokonaniu tras przejazdu wszyscy widzimy się na wspólnym ognisku, oczywiście w Parku Słupna!
O godzinie 19:00 wyjazd z Parku Słupna! Przejazd podzielony będzie na dwa etapy – trasę niebieską dla początkujących i trasę czerwoną dla zaawansowanych rolkarzy, tak aby każdy znalazł coś dla siebie!
Trasa niebieska od długości 5 kilometrów przeznaczona jest dla początkujących i dzieci. Dopuszczamy udział dzieci i dorosłych na rolkach i hulajnogach. Pociechy, które jeszcze nie potrafią jeździć mogą jechać w wózkach. Nie zabraknie oczywiście podjazdów i zjazdów, ale każdy kto potrafi jeździć na rolkach bez problemu sobie z tym poradzi.
Szczegóły trasy poniżej:
Start na parkingu przy w Parku Słupna, następnie przejazd prowadzić będzie przez Stadionowa, Partyzantów, Mikołowska, Armii Krajowej, Karola Miarki, Oświęcimska, Stadionowa.
Powrót z tego etapu w okolicach 19:45. O  godzinie 20:00 trasa czerwona dla zaawansowanych rolkarzy.
Na trasie czerwonej będziemy od uczestników wymagali naprawdę dobrych umiejętności jazdy i dobrej kondycji!
Trasa o długości 11 kilometrów będzie miała sporo podjazdów i zjazdów, a tempo będzie szybkie! Szczegóły trasy poniżej:
Start na parkingu przy w Parku Słupna, następnie przejazd prowadzić będzie przez Stadionowa, Partyzantów, Janowska, Oswobodzenia, Bończyka, Obrzeżna Północna, Sosnowiecka, Boliny, Gwarków, Stawowa, Alejki Parku Zamkowego, Kacza, Krakowska, Oświęcimska, Stadionowa.
Zakończenie imprezy na parkingu przy w Parku Słupna w okolicach 21:30/22:00. Wszystkie dzieci, które chcą brać udział w przejeździe muszą być pod opieką dorosłych! Dzieci obowiązkowo jadą w kaskach i ochraniaczach, które zalecamy wszystkim uczestnikom przejazdów! Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach.
Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa.