Strona główna /
Wydarzenia / Koncert wiosenny w Przedszkolu nr 5!
10.05.2022

Koncert wiosenny w Przedszkolu nr 5!

Tradycja corocznych koncertów zimowych w Przedszkolu nr 5 w Mysłowicach została zastopowana przez ogólnoświatową pandemię Koronawirusa. Te wyjątkowe imprezy odbywające się zazwyczaj w styczniu na trwałe zapisały się na mapie kulturalnej naszego miasta. Pierwszy koncert odbył się w 2007 roku. Od tamtego czasu każdego roku w murach P5 rozbrzmiewała muzyka rockowa o alternatywnym zabarwieniu.
13/05/2022
godz. 18:00
Ogród przedszkola nr 5
ul. Armii Krajowej 28
Wstęp: 25 zł <- cegiełka
Wystąpiło wiele znakomitości, m.in. Myslovitz, Sztywny Pal Azji, Iowa Super Soccer, Generał Stilwell, Holy Blue, Graftmann, Janek Samołyk i wielu innych. Każda impreza miała charytatywny charakter. Pomogliśmy wielu dzieciom z Mysłowic, ale nie tylko. Pomysłodawcą i organizatorem wszystkich koncertów był Marek Jałowiecki, wychowawca w P5, autor i kompozytor piosenek, znany jako lider Generał Stilwell czy kiedyś Delons.
Ostatni koncert udało się zrobić w 2020 roku w marcu, tuż przed wybuchem pandemii. W 2021 impreza się nie odbyła.
Sytuacja pandemiczna „ustabilizowała się”, dlatego Dyrekcja Przedszkola razem z Markiem postanowiła przenieść wydarzenie na wiosnę. Tym razem Przedszkole zamierza w dużej mierze skorzystać z pomocy MOK Mysłowice. Współpraca obydwu placówek trwa od lat, ale tym razem będzie to coś wyjątkowego, ponieważ koncert w Przedszkolu odbędzie się 13 maja w pięknym ogrodzie przedszkolnym, przy (miejmy nadzieję) sprzyjającej aurze.
Pomoc MOK to właściwie podstawa sukcesu imprezy, ponieważ instytucja ta posiada sprzęt nagłaśniający umożliwiający obsługę tego typu imprezy. Niezbędni są też fachowcy z MOK oddelegowani do realizacji tego przedsięwzięcia.
Skład artystów: Generał Stilwell, Janek Samołyk, Graftmann, Fifidroki + niespodzianka.
Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 18.00.
Zaplanowana jest sprzedaż biletów „cegiełek” w cenie 25 zł. W trakcie koncertu będzie się odbywała zbiórka na pomoc dla Ukrainy.
Zapowiada się więc najpiękniejszy koncert w Mysłowicach w 2022 roku!
Źródło: MOK