Strona główna /
Wydarzenia / Jesień Bluesowa / White Deer / GalHan
08.10.2021

Jesień Bluesowa / White Deer / GalHan

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza 23.10.2021r., godz. 19:00 w MOK Brzezinka, tym razem na jesienną odsłonę projektu Inkubator Muzyczny, a zarazem kontynuację muzycznego cyklu „Jesień Bluesowa”

W tym roku mamy okazję spotkać się z zespołami, które łączy zamiłowanie do polskich tekstów, gitarowych brzmień i chwytających za serce kompozycji

White Deer to zespół pochodzący z szeroko pojętego Śląska, od Bielska-Białej przez Goleszów po Gliwice i Pyskowice. W obecnym składzie działają od roku a sam zespół ma już kilka lat. Ich muzyka będąca mieszanką różnych stylów (blues, indie-rock, regge, country) opowiada o różnych aspektach życia codziennego, sytuacjach i miejscach, które ich inspirują.

SKŁAD: Kamil Przybyła – organy Hammonda, syntezatory, Szymon Zontek – perkusja, Łukasz Sobczak – wokal, gitara, Miron Gruntowski – gitara elektryczna, Piotr Jagoda – Bas.

Zespół GalHan powstał w 2006 roku. Choć jeszcze na Festiwalu MEDIAWAVE, który odbył się w MOKiS „Trójkąt” w Mysłowicach – Brzezince (który nota bene od tego czasu staje się naszym miejscem prób:) wystąpił jako SERVO. Chwilę później pojawia się dumna nazwa GalHan. Zespół tworzą muzycy grający ze sobą od wielu lat w różnych składach i konfiguracjach ale dopiero wspomniany 2006 rok stał się przełomowy: postanowili połączyć swoje siły, co zaowocowało bardzo charakterystycznym stylem, łączącym w sobie rock, grunge i bluesa.

SKŁAD: Tadeusz Sojka – gitara prowadząca, wokal, aranżacje, teksty, Bartłomiej Bogunia – wokal, Krzysztof Zielosko – gitara rytmiczna, Piotr Sklorz – instrumenty klawiszowe, Mariusz Błonkała – gitara basowa, Adam Leboszka – instrumenty perkusyjne, Tomek Maniak – perkusja, Gościnie Jacek Szuła – harmonijka.

Bilety są dostępne do zakupienia w kasach MOK i na portalu Kup bilecik – wstęp: 15 zł.

Źródło: m-ok.pl