Strona główna /
Wydarzenia / Inspirujący spacer w duchu eko
17.11.2025

Inspirujący spacer w duchu eko

Inspirująco, ekologicznie i relaksująco zapowiada się 27 listopada w Urban Lab. Trwają zapisy na wydarzenie “Ekoleśne inspiracje – spacer w duchu eko”.

27 listopada br. odbędzie się wyjątkowe wydarzenie „Ekoleśne inspiracje – spacer w duchu eko”. W Urban Lab uczestnicy spotkania porozmawiają o prostych, codziennych sposobach dbania o siebie w kontakcie z przyrodą oraz odkryją uroki natury podczas spaceru w Parku Zamkowym.

W programie m.in.:
• wprowadzenie teoretyczne do ekopsychologii oraz korzystnego wpływu natury na zdrowie somatyczne, w tym na układ nerwowy – część teoretyczna odbędzie się w Urban Lab Mysłowice,
• wstęp do uważności,
• spokojny spacer po Parku Zamkowym,
• krótkie ćwiczenia oddechowe i sensoryczne,
• chwila na refleksję i odpoczynek w otoczeniu natury.

Spacer ma charakter rekreacyjny – tempo będzie dostosowane do możliwości uczestników.

Prowadzenie: Jadwiga Gluch-Muszkiet: psycholożka, trenerka terapeutka, tłumaczka-przewodniczka osób głuchoniewidomych.

Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłaszać do KILu: +48 574 910 221, kil@mostkatowice.pl.
Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Aktywności na świeżym powietrzu uzależnione będą od warunków atmosferycznych! W przypadku niesprzyjającej pogody, program może ulec modyfikacji.