Strona główna /
Wydarzenia / Delegacje zagraniczne przyjechały do Mysłowic!
20.06.2022

Delegacje zagraniczne przyjechały do Mysłowic!

13-15 czerwca Kancelaria Prezydenta Miasta gościła delegacje zagraniczne, które przyjechały do Mysłowic w ramach projektu "SAYouth project".
13 czerwca wieczorem Młodzieżowa Rada Miasta Mysłowice i Kancelaria Prezydenta Miasta powitały delegację zagraniczną, która przyjechała do Mysłowic w ramach kontynuacji projektu „SAYouth project”. Wieczór spędzili jedząc wspólną kolację z Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic.
Mysłowice odwiedzili przedstawiciele:
– z Niemiec
– z Włoch
– z Finlandii
– z Bułgarii
Niestety przedstawiciele Szwecji i Grecji z przyczyn od nich niezależnych nie mogli dotrzeć.
14 czerwca w Urzędzie Miasta Mysłowice odbyło się spotkanie, na którym Laura Avanzi – koordynator działań projektowych opowiedziała o projekcie „SAYouth project”. Następnie Prezydent Dariusz Wójtowicz powitał delegację, a przewodnicząca MRMM zaprezentowała Radę i podejmowane przez nich działania. Po warsztatach delegacja zwiedziła Zabytkową Kopalnię Guido w Zabrzu, by pokazać im ogromną część śląskiej kultury. Prosto z wycieczki udali się na kolację do pięknego miejsca – Winnica Patria, gdzie mogli posłuchać jak z miłości i pasji powstało to miejsce, o uprawie, produkowanych winach i ich rodzajach. Towarzyszył im Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic.
15 czerwca był ostatnim dniem wizyty zagranicznej delegacji. Dopołudniowy spacer po Parku Zamkowym, prezentacje krajów partnerskich nt. podejmowanych działań ekologicznych oraz warsztaty pszczelarskie w Klubie Inicjatyw Lokalnych w Parku Zamkowym  okazały się niezwykle interesujące. Po obiedzie zwiedzili Muzeum Pożarnictwa oraz Muzeum Miasta Mysłowice.
Podczas wieczornego spotkania w Szybie Bończyk Kancelaria Prezydenta, MRMM i Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic podziękowali oraz podsumowali spotkanie w ramach projektu SAYouth Project – Local event in Poland.